Spor Yöneticiliği Bölümü

Önceki
  • 20.yılda 25.000'e yakın BİLGİ öğrencisi

  • UBYO Slider eski 2

Sonraki

Bölüm Hakkında

Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu bünyesindeki Spor Yöneticiliği Bölümü’nde eğitim alacak öğrencilerin, temel işletme ve yönetime ilişkin bilgi ve becerileri edinmelerinin yanında bu birikimlerini sporla ilişkilendirecek vizyonu kazanmaları amaçlanmaktadır. İletişim, İşletme, Finans, Hukuk, Psikoloji gibi sporla yakından ilgili faaliyet alanlarında Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerini kadrosunda bulunduran BİLGİ, bu değerli isimlerin kendi bölümlerinde spor alanında verdikleri derslerin ışığında yeni bir müfredat sunuyor. 

Spor Yöneticiliği Bölümü'nün amacı, sporun başlı başına bir sektör olduğu fikrinden hareketle bu sektörün yönetim kademesinde yer alacak yöneticiler yetiştirmektir. Bölüm, bireysel sporlara ve takım sporlarına giriş, spor medyası, spor hukuku, sporda sponsorluk anlaşmaları, uluslararası spor mevzuatı, işletmenin temelleri, sağlık psikolojisi, spor etkinlikleri ve organizasyonu, işletme iletişimi, sporda pazarlama teknikleri, sporda pazar analizi gibi konulara yer vermektedir.

santralistanbul ve KOZA World of Sports'da eğitim alacak öğrenciler, TEB BNP Paribas İstanbul Open (ATP), TEB BNP Paribas İstanbul Cup (WTA) ve Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası gibi birçok elit spor organizasyonunda görev alabileceklerdir. Mezunlar ayrıca Sportsnet Group şirketlerinde çalışma şansına sahip olacaklardır.

Spor Yöneticiliği Bölümü'ne bağlı Spor Yöneticiliği Lisans Programı özel yetenek sınavıyla öğrenci almaktadır.

 

Bölüm Başkanı
Şamil Erdoğan, Yrd. Doç. Dr.