Fen-Edebiyat Fakültesi

Önceki
  • BİLGİ Yeni Müzik Festivali-6 /Konser 1: Elektroakustik Kesişmeler

  • BİLGİ Yeni Müzik Festivali-6: Ensemble Garage

  • Göç ve Edebiyat: “Ermeni Tehciri”nin Edebiyata Yansımaları

  • İstanbul Seminerleri-Reset-

  • Osmanlı Cephesinde Yeni Bir Şey Var

  •  Müzik Bölümü Özgür Doğaçlama Konserleri-II

  • Müzik Bölümü Özgür Doğaçlama Konserleri

  • Fen Edebiyat Fakültesi

Sonraki

Fakülte Hakkında

Aydın Uğur

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin temel birimlerinden olan Fen-Edebiyat Fakültesi; Karşılaştırmalı Edebiyat, Bilgisayar Bilimi, İngilizce Öğretmenliği, Tarih, Matematik, Finans Matematiği, Müzik, Psikoloji ve Sosyoloji programlarında lisans derecesi vermektedir. Fakülte, ayrıca diğer fakülte ve bölümlerdeki öğrencilere felsefeden sanata, arkeolojiden hukuka kadar uzanan geniş bir yelpazede çok sayıda seçmeli ders sunmaktadır.

Fakülte'nin 2012-2013 akademik yılında çeşitli programlarına kayıtlı öğrenci sayısı 1.100'e ulaşmıştır. Fakülte'de görev yapan 109 tam zamanlı, 44 yarı zamanlı öğretim elemanları hem Türkiye'de hem de yurt dışında kendi alanlarında bilimsel çalışmaları ile tanınmış, öğretime uzun yıllar emek vermiş saygın isimlerdir. Fakültemizin öğretim üyeleri, öğrencilerin bireysel ve akademik gelişimi ile yakından ilgilenmekte, meslek hayatına yönelmelerinde onlara yardımcı olmaktadırlar.

Fen-Edebiyat Fakültesi'nin temel amacı; öğrencilerin hem seçtikleri bilim dalında yetkin bir eğitim alarak alanlarında uzmanlaşmaya yönlendirmek, hem de farklı konularda sunulan çeşitli dersler aracılığıyla bakış açılarını genişletmek, eleştirel düşünen, bilinçli dünya vatandaşları olarak yetişmelerini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda, Fakülte'nin bütün programlarında, bir bilim dalının gerektirdiği tüm temel bilgilerin yanı sıra sürekli değişen ve farklı taleplerle karşımıza çıkan bir dünyada yaşayabilmek ve başarılı olabilmek için gerekli olan zihinsel ve sanatsal becerilerin öğrenciye kazandırılmasına çalışılmaktadır.

Dekan
Aydın Uğur, Prof.Dr.