Başarılarımız

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Y.Doç.Dr. Füsun S. Tut Haklıdır Avrupa Birliği – INEA Innovation and Networks Executive Agency) tarafından Horizon 2020 kapsamında açılan 2017 İlk Dalga Enerji Çağrılarının değerlendirilmesinde görev almak üzere Dış Değerlendirici (External Evaluator) olarak davet edilmiştir.

Reviving Palmyra in Multiple Dimensions: Images, Ruins and Cultural Memory

Mercek Programı

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen ve güncel konuların ele alındığı Mercek Programında, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu ile yükseköğretimde kadın liderliği ve TULİP programı hakkında güzel bir  sohbet gerçekleştirildi (2016).

Startup Weekend 

Dünyanın önde gelen girişimcilik yarışmalarından Startup Weekend, 21-22-23 Ekim 2016’da İstanbul Bilgi Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Viveka ve Turkey Mentors Network işbirliğiyle santralistanbul Kampüsünde gerçekleştirildi. Etkinliğe 125’i BİLGİ’li olan toplam 231 kişi katılmış, iş dünyasının tanınmış girişimci ve yatırımcıları öğrencilerimizle ve Fakültemizle tanıştırıldı, Üniversitemizin girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için önemli bir katkı sağlandı. En az bir BİLGİ’li öğrenci veya mezun üyesinin katıldığı yarışmada, birinci seçilen proje «Work is Now» oldu. Turizm ve otelcilik sektörüne hizmet verecek bir mobil uygulamadan oluşan proje, işveren ve iş arayanları aynı platformda buluşturmayı hedefliyor.

KNX Association Onaylı Sertifika Programı

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Viko-Panasonic ortaklığı ile düzenlenen KNX Association Onaylı Sertifika Programı’nda 16 öğrencimiz eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanmışlardır. 14 Haziran 2016 Salı günü Enerji Müzesinde yapılan seramoniyle sertifikaları kendilerine takdim edilmiştir.

Bilgi Robotik Takımı

 • Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden  Boran Karaduman, Deniz Ekiz ve Firas Abdul Ghani’nin Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümümüz öğrencilerinden Emre Eröz ile birlikte geliştirdikleri ‘Ventus V 1.0’ adlı robot tasarımları ile, Laureate International Universities ağında bu yıl 2. si düzenlenen «Çevre Yönetimi: Hava Kalitesi» temalı “Robotics” yarışmasında 2.lik ödülünü kazandılar.

Sanayi ile Ortak Derslere Bir Örnek

 • Viko firması ile ortak yürütülen EEEN 464 Digital Design (İleri Düzey Sayısal Tasarım) dersinde firmadan mühendislikler öğrencilerimiz ile bir araya gelerek:
  •Mühendislik problemlerinden bahsediyorlar,
  •Ortak projeler üretiyorlar,
  •Projeleri için patent alıyorlar,
  •Firma ziyaretlerinde bulunarak üst düzey yetkililere sorular soruyorlar.

EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ Ölçme Değerlendirme Eğitim Semineri 25 Mayıs 2016

 • Fakültemiz öğretim elemanları, Eğiticinin Eğitimi çalışması kapsamında Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Aslıhan Kuyumcu Vardar ve Yrd. Doç. Dr. Filiz Acar tarafından verilen ölçme ve değerlendirme yöntemleri seminerine katılmışlardır.

Arqueologica 2.0- 8. Uluslararası Kongre / En iyi Makale Ödülü

 • While resubmitting your manuscript, please add in the Author Comments the following statement: Best paper selected from ARQUEOLOGICA 2.0 – 8th Int. Congress.  Prof. Dr. Ahmet Denker

TÜBİTAK 2242 LİSANS ÖĞRENCİLERİ YAZILIM PROJELERİ YARIŞMASI

 • Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Gözde Şintürk ve Miraç Şanyılmaz ile İşletme Enformatiği Bölümü öğrencimiz Cenk Anıl Bahçevan’ın, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Tuğba Dalyan’ın danışmanlığı altında yürüttükleri Açık Kaynaklı Yazılım Uygulamaları kategorisindeki UNICORN : Soru Cevaplama Sistemi başlıklı projeleri, TÜBİTAK 2242 LİSANS ÖĞRENCİLERİ YAZILIM PROJELERİ YARIŞMASI 2. Aşama Değerlendirmesi sonucunda, 22-25 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara’da TOBB ETÜ Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilecek olan Final Sergisine katılmaya hak kazanmıştır. Final sergisinde başarılar dileriz.