Turizm ve Otel İşletmeciliği

revised: 05 Ekim 2017 15:52:23

Yer değiştirme ihtiyacı ile başlayan turizm, bilgi birikimi, gelişen hizmet sektörü ve ulusal ihtiyaçlar nedeniyle zaman içerisinde eğitimin bir parçası haline gelmiştir. Bireylerin eğitim gereksinimleri çeşitlendikçe, turizm eğitimi veren okullara duyulan ihtiyaç da her geçen gün artmaktadır. Ayrıca, son yıllarda turizm talebinin artması, bu talebi karşılamak üzere kurulan sayısız turizm tesisinde profesyonel hizmet sağlayabilecek eğitimli personel ihtiyacında artışı da beraberinde getirmiştir.

BİLGİ Turizm ve Otel İşletmeciliği, öğrencilerine turizm ve otelciliğin temel ilkeleri üzerine kurulmuş güncel ve teorik bir eğitimin yanı sıra bu bilgilerin hayata geçirilmesini sağlayacak pratik eğitimi vermektedir.

Chicago’nun önde gelen otelleri tarafından şehrin bir numaralı otelcilik okulu ve aynı zamanda CEO World Magazine tarafından 50 Küresel Turizmcilik Okulu içinde dünyada 29. olarak seçilen Kendall College ile 2016'da yapılan anlaşmayla, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı’na yerleşen öğrenciler mezun olurken aynı zamanda “Kendall Hospitality Management Certificate” almaya hak kazanabilmektedirler. 

2017 Temmuz ayında yapılan anlaşmayla ise, BİLGİ Turizm ve Otel İşletmeciliği Lisans Programı öğrencileri artık Kendall College ile değişim programlarına katılabiliyor ya da son senelerini Kendall College’da tamamlayarak hem BİLGİ hem de Kendall diplomasına sahip olabiliyor ve mezuniyet sonrası bir sene ABD’de çalışma iznine sahip olabiliyor.

 

Kendall College’ın Otelcilik programı ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

 

 

 

Bizi sosyal medyada takip edin.