Moda Tasarımı

revised: 27 Mayıs 2013 11:17:18

Moda Tasarımı Lisans Programı, moda tasarımı, moda endüstrisi, ticaret ve ulusal ekonominin gelişimine odaklanarak, öğrencilerin akademik ve uygulama ihtiyaçlarını eşit şekilde karşılayan bir eğitim sunmaktadır. Öğrencilerinin modaya katkıda bulunmalarına imkân sağlayacak olan program, dersler, seminerler, öğrencilerle birebir görüşmeler, sunumlar, atölye çalışmaları, yurtiçi ve yurtdışı ziyaretler ve stajlarla entelektüel ve mesleki gelişim sağlanması hedefiyle kurulmuştur.

Program, moda alanında yetkin kaynakları içeren bir kütüphaneye, online veritabanlarına, çizim ve tasarım stüdyoları ile gerekli teknik ekipmanla donatılmış atölyelere sahiptir.

Programın ilk yılında, Moda Tasarımı’nın kavramsal ve uygulamalı esasları öğretilecektir. İkinci yılın amacı, bireysel faydalarından sosyal statü, kimlik ve üretim sürecinin sanayileşmesine modanın evrimi konusunda, ürünlerdeki değişime de vurgu yaparak öğrencilerin farkındalığını geliştirmektir.

Üçüncü yılda, uluslararası moda yaklaşımlarına ilişkin ayrıntılı bir eğitim verilecek; programın son yılında ise, öğrencilerin kariyer hedeflerine odaklı bir eğitim yaklaşımı izlenecektir. Tüm öğrenciler, defile, satışa yönelik koleksiyon sunumu ya da bir dergide lansman gibi hedefledikleri sektörün formatına uygun bir sunumla çalışmalarını sergileme olanağına sahip olacaklardır.

Moda Tasarımı Lisans Programı;  modanın büyülü dünyasında kendine bir yer bulmak isteyen, çeşitli ve farklı tonlarda yeteneklerini keşfetmeye hazır bireyleri hayallerine kavuşturan, eğitim dili İngilizce olan 4 yıllık lisans programıdır.

"Moda Tasarımı" Broşürü