İngilizce Hazırlık Programı

Hoşgeldiniz


Sevgili öğrencilerimiz,

Öncelikle BİLGİ’ye ve İngilizce Hazırlık Programı’na hoşgeldiniz.

Bildiğiniz üzere İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bölümlerin çoğunun eğitim dili İngilizce’dir. Bu yüzden de İngilizce dil hakimiyeti belli bir seviyenin altında olan öğrencilerimizin bölüm derslerine başlamadan önce İngilizce bilgilerini geliştirmeleri gerekmektedir. İngilizce Hazırlık Programı’nın temel amacı da, öğrencileri kendi bölüm derslerini takip etmekte zorlanmayacak bir dil seviyesine getirmektir. Bu, temel amacımız olmakla beraber, amaçlarımızdan yalnızca bir tanesidir.

Günümüzde İngilizce tüm alanlarda iletişimi sağlayan ortak dil haline gelmiştir. Bu durum da İngilizce bilmeyi sadece eğitim hayatınız için değil, iş ve sosyal hayatınız için de çok önemli bir hale getirmektedir. Üniversite hayatınız ve sonrasında, tamamen İngilizce öğrenimine ayıracağınız böyle bir fırsatı bir kez daha yakalayamayabilirsiniz. Okurken veya çalışırken takip edilen kurslarda tüm zamanınızı dil öğrenimine ayıramayacağınız için öğrenme süreci de zorlaşacak ve uzayacaktır. Bu sebeple, İngilizce Hazırlık Programımız bir daha elinize çok zor geçebilecek bir fırsat niteliğindedir.

Programımızın uluslararası tanınırlığı olan ve alanının en önemli akreditasyonlarından CEA akreditasyonuna sahiptir. Eğitim kalitesi sürekli izlenmektedir ve şartlar ne olursa olsun eğitimde kaliteden ödün vermemek programımızın daimi hedefidir.

İngilizce hazırlık Programımıza devam ettiğiniz sürece başarılı olabilmeniz için sizlerden tek istediğimiz derslerinize düzenli devam etmeniz, derslere katılmanız ve öğretim görevlilerimizin yönlendirmeleri doğrultusunda sınıf dışı çalışmalarda aktif bir şekilde yer almanız olacaktır.

Hepinize yeni akademik yılda ve tüm üniversite hayatınız boyunca başarılar dileriz.