Serhat Şengül

Serhat Şengül, kimya mühendisliği lisans eğitimi ve MBA eğitimini tamamladıktan sonra Global Yatırım Holding’de Yatırım İlişkileri ve PR departmanlarında görev aldı. Akabinde London College of Fashion’da Global Pazarlarda Moda Marka Yönetimi eğitimini tamamlayarak moda editörlüğü ve marka danışmanlığına başladı. Kurucu ortağı olduğu bir kreatif ajans ve moda PR showroom'u olan Rack'in  öncesinde bir moda PR showroomunda müşteri yöneticisi olarak tasarımcılar ve global lüks markalarla çalışan Serhat Şengül, 2012 yılında Esquire Türkiye’nin Big Black Book isimli 6 ayda bir yayınlanan özel serisinin Türkiye’deki ilk editörlüğünü yapmıştır ve her 6 ayda bir bu yayını çıkarmaya devam etmektedir.

2015 yılında bir moda kitabının editörlüğünü yapmış olan Serhat Şengül, halihazırda Esquire Türkiye, All, Marie Claire Türkiye,
Forbes vb. birçok yayında, kurum dergilerinde ve online mecralarda moda makaleleri ve trend yazıları yazmakta, markalara danışmanlık vermekte ve çekimler için styling yapmaktadır.