Hakkında

Bölüm Başkanı Ali Haydar Güneş

Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü’nün amacı; temelinde motorlu araçlar, deniz ve uçak taşıma sistemleri ve ekipmanlarının teknolojileri ve işletmesi üzerine uzmanlaşmış profesyoneller yetiştirmektir.  Geçtiğimiz yıllardan itibaren bu sektörlerde artan rekabetçi yaklaşımlar, sektörde uzmanlaşmış profesyonellere duyulan ihtiyaç ve ülkemizin bölgesel konumu nedeniyle, bu bölümün ileride adından çok daha fazla söz ettireceği kuşkusuzdur.

Yeni nesil teknolojilerin ilerlemesi ile birlikte sektör çalışanlarının işletme yönetimine olduğu kadar alandaki teknolojik gelişmelere de hakim olmaları beklenmektedir.  Uçak ve deniz ulaştırma sektörlerinin ihtiyaç duyduğu teknolojik bilgi ve altyapı bölüm öğrencilerine detaylı ve uygulamalı şekilde aktarılmaktadır.

Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü iki farklı programda eğitim vermektedir. Bunlar “Deniz Ulaştırma ve İşletme” ile “Uçak Teknolojisi” önlisans programlarıdır.

Bölümün gerek akademik kadrosu gerekse sektörle olan ilişkileri ve alanında uzman eğitmenleri, mezunların bölümün gerektirdiği tüm akademik ve sektörel bilgi birikimini alarak mezun olabilmelerini sağlamaktadır.