Hakkında

Nörolojik hastalıklar giderek artmaktadır. Programın amacı, nörolojik hastalıkların teşhisinde kullanılan elektroensefalgrafi (EEG), polisomnografi (PSG), elektronöromiyografi (ENMG), pozitif hava yolu basıncı (PAP) titrasyonu, ve uyarılmış potansiyel çalışmaları gibi elektronörofizyolojik uygulamalar ile, işlemler ve acil durumlar için gerekli olan cihaz ve malzemeleri hazırlayıp, sonrasında gerekli bakımlarını yapan nitelikli teknikerler yetiştirmektir. Günümüzde, alanda yeterli elektronörofizyoloji teknikeri olmaması ve nörolojik hastalıkların giderek artması programı ön plana çıkaran iki önemli faktördür.     

Öğrencilerimiz, teorik eğitimlerine paralel olarak uzman kadromuz ile gerekli cihaz ve malzemeleri tam olan donanımlı elektronörofizyoloji laboratuvarımızda yeterli bilgi ve becerileri kazanmaktadırlar.

Elektronörofizyoloji Programı mezunları, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile çeşitli üniversitelerin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri programlarına geçiş yaparak eğitimlerini devam ettirebilirler.

Programın öğretim dili Türkçe’dir.