Spor Yöneticiliği

haberler, duyurular

etkinlikler

bölüm hakkında

Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Kasap

2015-2016 Akademik Yılı Güz Yarıyılı’nda İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Sportsnet Group işbirliğiyle kurulan Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu bünyesindeki Spor Yöneticiliği Bölümü’nde eğitim alacak öğrencilerin, temel işletme ve yönetime ilişkin bilgi ve becerileri edinmelerinin yanında, bu birikimlerini sporla ilişkilendirecek vizyonu da kazanmaları amaçlanıyor.

İletişim, İşletme ve Finans gibi, sporla yakından ilgili faaliyet alanlarında Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerini kadrosunda bulunduran BİLGİSpor, bu değerli isimlerin kendi bölümlerinde spor alanında verdikleri derslerin ışığında yeni bir müfredat sunuyor.

Spor Yöneticiliği Bölümü'nde sporun başlı başına bir sektör olduğu fikrinden hareketle, bu sektörün yönetim kademesinde yer alacak yöneticiler yetiştirmek amaçlanıyor. Bölümde, bireysel sporlara ve takım sporlarına giriş, spor medyası, spor hukuku, sporda sponsorluk anlaşmaları, uluslararası spor mevzuatı, işletmenin temelleri, sağlık psikolojisi, spor etkinlikleri ve organizasyonu, işletme iletişimi, sporda pazarlama teknikleri ve sporda pazar analizi gibi konulara yer veriliyor.

Sportsnet’in işbirliğiyle yürütülen Program'da öğrenciler, TEB BNP Paribas İstanbul Open (ATP), TEB BNP Paribas İstanbul Cup (WTA) ve TEB Tennis Stars Series gibi birçok elit spor organizasyonunda görev alabiliyor. Aynı zamanda, mezunlarımız Sportsnet Group şirketlerinde ve sportstv’de çalışma şansına sahip oluyor…

Spor Yöneticiliği Lisans Programı’nda, İngilizce Hazırlık Sınıfı zorunludur. Bölüm ders müfredatının %30’u İngilizcedir.