Hakkında

Sevgili Arkadaşlar,

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü olarak sizleri çok yönlü, nitelikli ve uluslararası düzeyde bir eğitimle küresel dünyadaki farklı iş alanlarına uyum sağlayacak özellikte yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Dersleriniz endüstrinin ihtiyaçlarına ve spor yönetimi alanındaki akademik gelişmelere göre düzenli olarak yenileniyor. Sizleri hem yönetim bilimleri alanının temel konularına dair donanımlı hem de yeni konuları içeren derslerinizle baş döndürücü hızla değişen endüstrinin ihtiyaçlarına hazır yönetici adayları olarak mezun ediyoruz. Akademik kadromuz da buna uygun bir biçimde alanının saygın ve uzman öğretim elemanlarını içeriyor.

Dünyanın önde gelen üniversite ve kurumlarıyla iş birlikleriyle lisans eğitiminiz sırasında uluslararası bir vizyon edinme şansını size sunuyoruz. Erasmus ve ikili anlaşmalarımız aracılığıyla eğitiminizin bir bölümünü yurt dışında tamamlayabiliyor, uluslararası etkinliklerimiz aracılığıyla evrensel düzeyde gelişmeleri takip edebiliyorsunuz.

Mesleki eğitim dersleriniz aracılığıyla daha okurken sektörde deneyim kazanıyorsunuz. Sektörün önemli kurumlarında yer alma fırsatı bulduğunuz bu eğitim yoluyla, geleceğinizi şekillendirirken istekleriniz ve hedefleriniz konusunda daha rasyonel adımlar atmanızı desteklemeye çalışıyoruz.

Tüm bunlar gerçekleştirilirken, Birleşmiş Milletler Principles for Responsible Management Education (PRME) üyesi olan bir üniversitede yer almanın da etik gerekliliğiyle, bölümümüzün önemli ilkelerinden biri kurumsal ve sosyal sorumluluk konularında bilgili, sürdürülebilirliğin şirketler için önemi konusunda farkındalığı olan ve soru soran yönetici adayları mezun etmek. Tüm derslerimiz hangi konuda olursa olsun bu ilkelerle uyumlu yürütülüyor.

Bölümümüzde geçirdiğiniz yıllar boyunca temel hedeflerimizden biri öğrencilerimizin neye ihtiyacı olduğunu anlamak. İhtiyaçlarınızı anlamak için çaba gösteriyor, siz tutkularınızın peşinden koşarken biz size nasıl destek olabiliriz sorusunu daima soruyor ve bu yolu birlikte yürüyoruz.

Sizi web sitemizi inceleyerek eğitim programımızı daha yakından tanımaya davet ediyorum.