Mezunlar

ULUĞ İZGİ / Spor Yöneticiliği (Anadal) - Çocuk Gelişimi (Yandal) 2019 Mezunu

BİLGİ Spor Yöneticiliği okumanın en önemli yanlarından biri bölümün öncülüğünü üstlenen, spor endüstrisinde kendini ispatlamış ve alanında örnek olan eğitmen kadrosu ile eğitim vermesiydi. Verilen eğitim dışında 4 yıl içerisinde gerçekleşen uluslararası etkinliklere katılma imkânı sağlanarak yenilikçi bakış açısı kazanabileceğimiz ve pratikte gözlem yapabileceğimiz etkinlikler ile organizasyon yönetimi anlamında gelişimimize katkı sağlandı. 4. yılımın tamamında sunulan staj ortamında pratikte uygulamaya dönüşen süreçler ile 4 yıl boyunca aldığım interaktif ağırlıklı verilen eğitimlerin birleşimi sonucu pazarlama ve etkinlik yönetimi gibi çok kapsamlı konularda staj sürecimde başarılı bir gelişim gösterdim. Şu anda Kurumsal İletişim Asistanı olarak çalıştığım Darüşşafaka Spor Kulübü yönetimi içerisinde farklı görevlerde sorumluluklar alabiliyor ve gerekli kararları verebiliyorum. BİLGİ Spor Yöneticiliği Bölümü ailesinin bir parçası olmanın farkını her alanda yaşıyorum.

İstanbul Bilgi Üniversitesi genel olarak hayatıma yeni bir başlangıç yapmamı sağladı ve okul sürecim boyunca kariyerim için bana gerekli fırsatları sunarak öğrencilik dönemimi en iyi şekilde geçirmem de büyük katkısı oldu.


GÖZDE ULUKAYA

BİLGİSpor’a başladığım ilk yıldan beri ayrıcalıklı olduğumuzu her zaman farkında olmanın gururu ve güveni ile lisans eğitimimi tamamladım. Eğitim sürecim boyunca bölümümün her alanı kapsayan teorik bilgileri aktarması vizyonumu oldukça geliştirdi. Farklı alanlardan aldığım dersleri Halkla İlişkiler Programı ile yandal yaparak destekledim. Aldığım tüm teorik bilgileri yurtiçi ve yurtdışı staj imkanları sayesinde pratikte uygulama şansım oldu. Bölümün destekleriyle yaptığım farklı alan stajları sayesinde geliştirdiğim yönetici ilişkileri ile mezun olur olmaz iş bulma imkanım oldu.

Şu anda Atölye Grup etkinlik ajansında Proje Asistanı olarak çalışıyorum. Spor endüstrisi etkinlik aktiviteleri, kurumsal şirketlerin toplantılar ve birçok firmanın deneyim yaşaması için organizasyonlar yönetiyoruz. Düzenlediğimiz organizasyonlarda eğitim aldığım hocalarım ile yollarımın kesişmesi beni oldukça mutlu ediyor.

Çok yönlü, teorik ve pratiğin bir arada olduğu, arkanda her zaman eğitimcilerinin desteğini hissedebileceğin bir bölüm okumak isterseniz bunun tek cevabının BİLGİ Spor Yöneticiliği olduğunu söyleyebilirim.


TİBER UZUNOĞLU

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nden mezun olmanın bana kattığı en büyük avantaj mezun olana kadar sektörün farklı alanlarını deneyimleyebilmiş olmamdır. 4 senelik eğitimimiz boyunca gerek stajlar gerek gönüllülükler gerekse seminerler aracılığıyla bu deneyimleri edindim. Sadece ülkemizde değil dünyanın diğer ülkelerinde de spor yöneticiliğinin geldiği noktaları gözlemleme fırsatı yakaladım. Bu fırsatlar sayesinde kariyerimi hangi yönde şekillendireceğimi ve dünyanın en büyük sektörlerinden biri olan sporun hangi alanında rol almak isteyeceğime rahatlıkla karar vereme fırsatı yakaladım. Bunun yanı sıra mezuniyetimiz sonrası profesyonel hayatta bizi nelerin beklediği hakkında eğitim sürecim devam ederken fikir sahibi olma şansı yakaladım.