Staj İmkanları

Spor Yöneticiliği Bölümü Lisans Programı’nda öğrenim gören öğrenciler, 7. ve 8. yarıyılda (güz ve bahar dönemi) toplam 120 işgünü staj yapmaktadırlar.

Öğrencilerimizin, ülkemizin önde gelen spor örgütlerinde yaptıkları bu staj, eğitim aldıkları dönem boyunca edindikleri bilgileri pekiştirmeleri, iş ilişkileri kurmaları, hizmet sunumu sürecini kavramaları ve yeni teknolojileri tanımaları için önemli bir fırsattır.

Staj öncesinde öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri üniversitemizin Küresel Yetenek Yönetimi Merkezi (BİLGİTalent) Yetenek Gelişimi Birimi’nin desteğiyle belirlenmektedir. Bu bilgiler ışığında staja yönlendirilen öğrencilerimiz, dönem boyunca, staj sürecinde yaptıkları çalışmalarla ilgili haftalık raporlar sunmakta ve öğrenci kazanımları staj dersi koordinatörlüğü tarafından takip edilmektedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü, titizlikle yürütülen bu uzun ve kapsamlı süreç sayesinde alternatiflerinden ayrılarak bir ilki gerçekleştirmektedir. Öğrencilerimiz özellikle staj sürecinde iyi performans gösterdikleri takdirde mezun olduktan sonra staj yaptıkları yerde çalışma fırsatı yakalayabilmektedirler. 

Spor Yöneticiliği Lisans Programı Staj Yönergesi için tıklayın.

Spor Yöneticiliği Lisans Programı staj süreci sunum dosyası için tıklayın

Öğrencilerimizin Staj Yaptığı Kurumlardan Bazıları:

SPORSTNET GROUP
GÜLER LEGACY
RNZ GROUP
ALL SPORTS
KASIMPAŞA SPOR KULÜBÜ
MOTOCROSS PARK KİLYOS
LUDUS SPOR HİZMETLERİ (FIT IN TIME)
SPORTING WORK (Adalet Turan Spor ve Etkinlik Salonu)
TVF
BJK (Pazarlama Birimi)
BJK (Basketbol)
GS SPOR KULÜBÜ
TBF
TED (Tenis, Eskrim, Dağcılık Spor Kulübü)
EYÜP BELEDİYESİ
FB SPOR KULÜBÜ (Voleybol)
ÜLKER SPORTS ARENA
TBWA
SEON SPORTS MARKETING
GARANTİ BANKASI
DARÜŞAFAKA
BAĞCILAR BELEDİYESİ
REAL BETİS BALOMPİE S.A.D (yurtdışı)
SABANCI HOLDİNG SPA MERKEZİ