Platform Frontier

Yaratıcı bir yol seçmenin limitleri zorlamaktan, inovasyondan ve yeni sınırları fethetmekten geçtiğine inanıyoruz. 

Frontier taze yaratıcıları destekleyen bir platformdur. Bu platform sayesinde kişiler iletişim içerisinde olabilir, çalışmalarını paylaşabilir, fikirlerden esinlenebilir ve burs / ödül kazanma fırsatını elde edebilirler. 

Frontier Hakkında

Frontier  genç tasarımcıların, sanatçıların, yazarların, mimarların, film yapımcılarının ve fotoğrafçıların  birbiri ile iletişimde olduğu bir platformdur.  2011 yılında faliyete başlamıştır. Bu platformda tasarımcılar eserlerini, portolyolarını ve yaratıcı fikirlerini paylaşmış, burslar için başvurular yapmışlardır. 

Frontier 3 kıtada 5 farklı üniversitenin katılımıyla kurulmuştur: San Diego’da NewSchool of Architecture and Design, California;  Yeni Meksika’da Santa Fe University of Art and Design;  Milan’da Nuova Accademia di Belle Arti ve Domus Academy  ve ayrıca Auckland ‘da Media Design School, Yeni Zelanda.

Bu bahsedilen üniversiteler , öğrencilerini çalışmak istedikleri alana yönelik hazırlamaktadırlar. Bu hazırlıkları da fakültede görev alan ama aynı zamanda sektörde de yer alan sanatçılar ve tasarımcılar desteklemektedirler. Yürütülen projeler uluslarası ölçekli olduğu gibi aynı zamanda endüstri ile de içiçe olan projelerdir. 

 

Üyeler ve Aktiviteler

Frontier tüm yenilikçi, profesyonel tasarımcılara, sanatçılara ve mimarlara açıktır. Üyelerin çoğunu öğrenciler oluşturmaktadır, ancak genç tasarımcıları desteklemeye gönüllü profesyonellerin de katılımına açıktır. Aynı zamanda 5 kurucu üniversitenin fakülte üyeleri de tecrübelerini ve bilgilerini paylaşmak üzere bu platforma üyedirler. 

Üye olabilmek için şu linke tıklayabilir, kendi portfolyonuzu ve profilinizi oluşturabilirsiniz.

www.wearethefrontier.com  

Frontiere katılmanın faydaları: 

1.Daha profesyonel  görünümlü, kullanıcı dostu bir portfolyo ve profil oluşturabileceksiniz. Kullanıcılar kendi URL ‘lerine sahip olacaklar ve bu URL ‘yi  tek tıkla kendi sosyal ağlarında paylaşabileceklerdir.

2.Portfolyolarını geri bildirim almak ve tartışma ortamına sunmak üzere kullanabileceklerdir. İzleyenlerin fikirleri doğrultusunda portfolyolarını geliştirme imkanı yakalayacaklardır. 

3.Dünyanın önde gelen 5 üniversitesinde burs kazanma imkanı yakalayabileceklerdir. 

4.Frontier’in çeşitli yarışmalarına katılarak MacBook, iPad gibi farklı hediyeleri kazanma fırsatı yakalayacaklardır. Bu global yarışma ortamı yaratıcılığı geliştirmeyi sağlayacak, uluslararası anlamda yarışma tecrübesi kazandıracaktır.