Çalışanlar

Yeni Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili olarak Yükseköğretim Kurulu’ndan gelen bilgiler doğrultusunda; 

  • Akademik ve idari kadromuzdan 60 yaş üzerinde olanlar, kronik rahatsızlığı bulunanlar (bağışıklık sorunu olanlar, kanser hastaları, kronik solunum yolu hastaları, obezite ve diyabet, kalp damar hastaları, organ nakli olanlar ve diğer kronik hastalar), engelli ve hamile olanlar 6 Nisan 2020 tarihine kadar idari izinli sayılacaktır. 
  • Okulların tatil edilmesi sebebiyle, bu süreçte çocukları ile birlikte olmak isteyen akademik ve idari kadromuz talep ettikleri takdirde yıllık izin kullanabilecektir. 
  • Yükseköğretim Kurulu tarafından alınan kararlar uyarınca görev yapan akademik ve idari çalışanlarımızın önceden planlanmış olanlar da dâhil olmak üzere tüm yurtdışı çıkışları ikinci bir duyuruya kadar iptal edilmiştir. Zorunlu ve ivedi durumlarda talebin Üniversite Yönetim Kurulu kararı ekinde, 12 Mart 2020 tarih ve 2020/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelge uyarınca değerlendirilmek üzere Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına gönderilmesi gereklidir. 
  • Sağlık Bakanlığınca yurtdışına seyahat etmiş olan akademik ve idari personelimizin yurda döndükleri tarihten itibaren 14 gün süre ile kendilerini karantina almaları ve bu sürenin sonunda görevlerine başlamaları gerekmektedir.