Genel

Eğitim

Yeni Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili alınan önlemler kapsamında Üniversitemizde 23 Mart 2020 tarihi itibarıyla başlayan uzaktan eğitim sistemi, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) açıklaması doğrultusunda 2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi boyunca sürdürülecektir. Akademik takvimi farklı olan İngilizce Hazırlık Programımızda dersler online olarak 6 Nisan 2020 tarihinde başlayacaktır.

Tez, bitirme projesi, sınav programlaması, uygulamalı dersler konusunda yenilikçi çözüm ve planlama süreçleri devam ediyor. Konuyla ilgili en kısa zamanda bilgilendirme yapılacaktır.

Toplantı ve Etkinlikler

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yayınlanan “Koronavirüs (Covid-19) Hakkında Yükseköğretim Kurumlarında Alınacak Tedbirlere İlişkin Öneriler” doğrultusunda Üniversitemizde tüm ulusal ve uluslararası katılımlı toplantılar ve etkinlikler 30 Nisan 2020 tarihine kadar iptal edilmiştir.

Kampüslerimizde Hijyen Çalışmaları

Yeni Koronavirüs’e karşı alınan önlemler doğrultusunda kampüslerimizde temizlik periyotları arttırılmıştır. Üniversitemizde alanların temizlik ve dezenfektasyonu Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünlerle, sıklıkla ve titizlikle yapılmaktadır.

Tüm kampüslerimizde her gün 08:00-22:30 arasında sürekli temizlik yapılmakta; kapı kolları, asansör düğmeleri, klima ve ışık düğmeleri dezenfekte edilmektedir.

Kampüslerde tüm binalarımıza herkesin erişimine uygun şekilde dezenfektanları yerleştirilmiştir.  

Üniversitemiz shuttle araçlarının zeminleri, tutma destek noktaları, koltuk kenarları ve başlık sırt kısımları Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünlerle, sıklıkla ve titizlikle temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.

Kampüslerimiz, Yeni Koronavirüs’e karşı alınan önlemler doğrultusunda ziyaretçi girişine kapatılmıştır. 

Revir

Kampüslerimizdeki revirler hafta içi her gün 8.30-17.15 arasında sağlık hizmeti vermektedir. santralistanbul Kampüsü’nde doktorumuz bulunmakta, diğer kampüslerimizde hemşirelerimiz görev yapmaktadır.