Öğrenciler

Eğitim-Öğretim

Yeni Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili alınan önlemler kapsamında Üniversitemizde 23 Mart 2020 tarihi itibarıyla başlayan uzaktan eğitim sistemi, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) açıklaması doğrultusunda 2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi boyunca sürdürülecektir. Akademik takvimi farklı olan İngilizce Hazırlık Programımızda dersler online olarak 6 Nisan 2020 tarihinde başlayacaktır. İngilizce Hazırlık Programı öğrencilerimiz sürece dair tüm detayları öğrenci sayfasından ve e-posta hesaplarından takip edebilirler.

Uzaktan eğitim sürecinde derslerinize BİLGİ Learn sistemi üzerinden katılabilirsiniz. Tez, bitirme projesi, sınav programlaması, uygulamalı dersler konusunda yenilikçi çözüm ve planlama süreçleri devam ediyor; konuyla ilgili en kısa zamanda bilgilendirme yapılacaktır. Uzaktan eğitim süreciyle ilgili gelişmeleri web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Yurtdışına çıkış

Öğrencilerimizin zorunlu olmadıkça yurtdışına çıkmamaları tavsiye edilir. Zorunlu olduğu için yurtdışına çıkması gereken tüm öğrencilerimizin seyahatlerini Üniversitemizce oluşturulmuş studenttravel@bilgi.edu.tr e-posta adresine bildirmeleri gerekmektedir.

Yurtdışına çıkmış öğrencilerimiz, kampüslere girebilmek için Türkiye’ye döndükten sonra 14 günlük bekleme süresini tamamlamış olmalıdır. Bu 14 günün bitiminde de kampüslerde bulunan revirlerimizde gerekli kontrollerin mutlaka yaptırılması beklenmektedir. Bu konularda herhangi bir sorunuz olduğu takdirde studenttravel@bilgi.edu.tr adresine başvurabilirsiniz.

Stajlar

Hem eğitimin bir parçası olması hem de enfeksiyon riskinin en aza indirilmesi amacıyla Yükseköğretim Kurulu’nun görüşü doğrultusunda 16 Mart 2020 - 6 Nisan 2020 tarihleri arasında zorunlu ya da gönüllü olan tüm stajlar ileri bir tarihe kadar ertelenmiştir. Staj yapan öğrencilerimizin staj sigortaları 14 Mart 2020 Cumartesi tarihi itibarıyla sonlandırılmıştır.

Sigorta çıkış işlemi gerçekleştirilmiş olan öğrencilerimize staj yaptıkları işyerlerine gitmemelerini, 14 Mart 2020 sonrasında staj yerinde yaşayacakları her türlü olumsuzluktan kaynaklanan yasal sorumluluğun kendilerine ait olacağını hatırlatmak isteriz.

Staj yeri, Staj Koordinasyon Birimi tarafından bulunan öğrencilerimiz için erteleme kararı Üniversitemiz tarafından staj yerlerine bildirilecektir. Zorunlu ya da gönüllü staj yerini kendi imkânları ile bulmuş olan öğrencilerimizin erteleme kararını yine kendilerinin staj yerlerine bildirmeleri gerekmektedir.  

Önümüzdeki süreçte stajlarla ilgili nasıl bir yol izleneceğine ilişkin kararlar öğrencilerimize bildirilecektir.

Kütüphane

COVID-19 virüsü (Koronavirüs) ile ilgili olarak üniversitemizin aldığı tedbirler kapsamında kütüphanelerimiz kapalıdır. Online ortamda erişime açık olan tüm elektronik kaynaklara https://library.bilgi.edu.tr/tr/ adresi üzerinden 7/24 erişebilirsiniz.

Kütüphane ile ilgili sorularınızı kutuphane@bilgi.edu.tr e-mail adresine gönderebilirsiniz.