Hakkında

İkili Anlaşmalar Ofisi


İkili Anlaşmalar, İstanbul Bilgi Üniversitesi ile Avrupa, Kuzey ve Latin Amerika, Asya ve Orta Doğu'daki prestijli üniversiteler arasında bir köprüdür kurarak, BİLGİ öğrencilerine Değişim Programlarımız aracılığıyla yurtdışında geniş kapsamlı değişim olanaklarını ve yurtdışını keşfetme fırsatı sunar. İkili Değişim Programları, öğrencilerimize gelecekteki kariyerlerine katkı sağlamanın yanında kendilerini keşfetmeleri ve potansiyellerinin ortaya çıkartmasına fırsat sağlayan bir araçtır. Öğrencilerimize en iyi eğitim deneyimini sunmak adına, BİLGİ'nin uluslararasılaşma stratejisini temel alarak, işbirlikleri ve ortaklıkları ayrıntılı bir süreçten geçirerek kurguluyoruz.

İkili Anlaşmalar Ofisi’nin yürüttüğü programlar: İkili Değişim, İsviçre Hareketliliği, Uluslararası Yaz / Kış Okulları ve Yurtdışı Hazırlık Programları’dır.

Partner üniversitelerin başvuru koşullarını yerine getiren, lisans ve yüksek lisans öğrencileri İkili Değişim Programları’na başvurularını gerçekleştirebilirler. Öğrencilerin değişim döneminin sonunda kendi üniversitelerine dönüp, eğitimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Partner üniversiteden alınan ders kredileri, ilgili BİLGİ birimlerinin onayına sunulduktan sonra transkriptine yansıtılır.


Daha fazla bilgi için:

bilateral@bilgi.edu.tr

Küresel Yetenek Yönetimi Merkezi - Uluslararası İlişkiler

Santral İstanbul  Kampus
90 212 311 7243