İngilizce Öğretimi

BİLGİ İngilizce Dil Programları, öğrencilerinin gerek akademik hayatlarında gerekse gelecekteki iş ve soyal ortamlarında İngilizce dilini etkin kullanabilmeleri için çeşitli programlar sunar. Bu amaçlar doğrultusunda, İngilizce Hazırlık sınıfı eğitimini takiben fakülte ve yüksekokullarda akademik beceri odaklı İngilizce dersleri ve daha sonraki yıllarda çeşitli alanlara yönelik seçmeli İngilizce dersleri sunmaktadır.

Laureate İngilizce Dil Programı dahilinde eğitim veren BİLGİ İngilizce Dil Programları, bu işbirliği sayesinde dünyaca ünlü üç kurumla birlikte çalışma olanağına sahiptir:

  • Cambridge University Press: İngilizce dil öğretiminde dünya çapında lider bir kurumdur ve BİLGİ Hazırlık Programı’na yazılı ve dijital eğitim araçlarını sağlar.
  • Cambridge English Sınavları: IELTS dahil dünya çapında kabul edilen birçok sınav veren bu kurum, BİLGİ sınavlarının karşılaştırılması ve Avrupa Dil Çerçevesi kıstaslarına uyumu ile ilgili konularda destek verir.
  • Bell Educational Trust: Dil öğretmeni eğitimi veren dünyadaki sayılı kurumlardan biri olan bu kurum ile, BİLGİ Dil Programlarının kalite denetimi ve öğretmen eğitimi konularında işbirliği yapılmaktadır.


BİLGİ İngilizce Dil Programları’nın da yer aldığı Laureate İngilizce Öğretimi Tanıtım Videosu