Laureate Hakkında

Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı (Laureate International Universities) eski adıyla Sylvan International Universities, dünya çapında özel yükseköğretim kurumlarından oluşan küresel bir ağdır. Bu uluslararası ağ; şehir, devlet ve ulusların sahip olduğu kaynakları aşan kaliteli yükseköğrenim talebine karşılık olarak, dünyanın her tarafından toplum ve ülkelere yükseköğrenimin kapılarını açar. Laureate International Universities öğrencileri, mezunları, fakülte ve kurumları Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya'da 40'tan fazla kuruma uzanan bir akademik topluluğu oluştururlar. Laureate üniversiteleri mimarlık, sanat, işletme, mutfak sanatları, tasarım, eğitim, mühendislik, sağlık bilimleri, otelcilik, bilişim teknolojisi, hukuk ve tıp dâhil olmak üzere yüzlerce lisans, yüksek lisans ve doktora programı sunar.

Laureate birbirine bağlı bir dünyanın küresel vatandaşlarını hazırlar. Üye üniversiteler paylaşılan ekonomi, işletme, teknoloji, çevre ve kültür bağlarıyla birbirine bağlı bir dünyanın parçasıdırlar. Laureate International Universities ağına dahil olan her kurum, kaliteli bir yükseköğrenim sağlamak için çaba gösterir. Üye kurumlar, yalnızca kendi ülkelerindeki akreditasyon ve düzenleme organlarının getirdiği standartları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kendi ülke, bölge veya disiplinlerinin en iyi kurumları arasında yer alırlar. Laureate ağındaki kurumlar; toplum, ülke ve ekonomilerin değişen gereksinimlerine kulak vererek bunlara etkide bulunurlar. Gelecekteki işverenlerin ihtiyaçlarına odaklanan Laureate, öğrencileri, mezuniyetlerinin yanı sıra uzun vadede talep görecek alanlarda çalışma konusunda da hazırlar.

http://www.laureate.net

Laureate International Universities’in Başkanlık Danışmanı

Eski Meksika Başkanı Ernest Zedillo, Laureate International Universities’in Başkanlık Danışmanı’dır. Zedillo Başkanlık Danışmanı olarak Laureate kurumlarına politik, diplomatik ve akademik dünyadaki deneyimlerinden yola çıkarak içgörüler sağlamaktadır. Zedillo aynı zamanda eski Meksika Eğitim Bakanı; Bütçe Müsteşarı; Ekonomik Programlama ve Bütçe Bakanı olarak görev yapmıştır.   

ÜYE ÜNİVERSİTELER VE ÜLKELER

1999 yılında İspanya’da tek bir kurum ve yaklaşık 6.000 öğrenci ile yola çıkan Laureate International Universities, bugün 70’e yakın kurum, 25 ülke, kampüs tabanlı ve çevrimiçi plaform ve 1.000.000’dan fazla öğrencisiyle küresel bir ağdır.

BİLGİ’nin bu küresel ağa dahil olmasıyla öğrenciler, aralarında İngiltere’de University of Roehampton; ABD'de Kendall College, San Diego New School of Architecture and Design, Walden University; Almanya'da Business, Information and Technology School; Meksika'da Universidad Del Valle de Mexico ve İspanya'da Universidad Europea de Madrid'in bulunduğu küresel bir eğitim ağının parçası olma şansını yakalamaktadırlar. 

http://www.laureate.net/OurNetwork 

Laureate ağındaki ülkeler:

LATİN AMERİKA

Brezilya
Şili
Kosta Rika
Ekvator
Honduras
Meksika
Panama
Peru

ASYA PASİFİK

Avustralya
Çin
Hindistan
Endonezya
Malezya
Yeni Zelanda
Tayland

AVRUPA

Kıbrıs
İtalya
Portekiz
İspanya
Türkiye
İngiltere

ORTA DOĞU

Ürdün
Suudi Arabistan

KUZEY AMERİKA

Amerika Birleşik Devletleri

AFRİKA

Fas
Güney Afrika Cumhuriyeti

Mükemmeliyet Merkezleri:

Laureate, en iyi uygulama programlarını “Mükemmeliyet Merkezleri” olarak adlandırıp bu nitelikli programları ağ dahilindeki her kurumdan öğrencilerin katılımına açık hale getirir. Laureate; otel işletmeciliği, sağlık bilimleri, eğitim ve mimarlık, sanat, tasarım alanlarında mükemmeliyet merkezlerini bünyesinde bulundurur. Laureate, uluslararası otel işletmeciliği alanında Avustralya’da Blue Mountains International Hotel Management School ile ABD’de Kendall College kurumlarıyla yüksek nitelikli programları en geniş yelpazede sunan, dünyanın en geniş otelcilik eğitimi sağlayıcısı niteliğindedir. Eğitim alanında, pek çok öğrenci eğitimde mükemmeliyet merkezi olan Walden University Richard W. Riley College of Education and Leadership’te öğrenim görmektedir. Mimarlık, sanat ve tasarım alanlarında Laureate programlarına kayıtlı olan öğrenciler, San Diego’da NewSchool of Architecture and Design ile New Mexico’da Santa Fe University of Art and Design; İtalya’da Domus Academy and Nuova Accademia di Belle Arti Milano; ve Brezilya’da Universidade Anhembi Morumbi, Yeni Zelenda’da The Media Design School in Auckland, Hindistan’da Pearl Academy’de öğrenim görebilirler.