Ödüller

Laureate International Universities her yıl düzenlediği ödüllerle öğrencileri ve akademisyenleri teşvik etmektedir. BİLGİ de bugüne kadar bazılarına katılmıştır.

Ayrıntılı bilgi için: Laureate International Universities “Awards”

Genç Sosyal Girişimci Ödülleri

İçinde bulundukları toplum için pozitif değişimin liderliğini üstlenen gençleri güçlendirmek ve desteklemek için 2010 yılında başlatılan BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından yürütülmekte ve International Youth Foundation (Uluslararası Gençlik Vakfı), Sylvan/Laureate Foundation (Sylvan/Laureate Vakfı) işbirliğiyle hayata geçirilmektedir.

Her yıl, 10 istisnai genç sosyal girişimci, rekabetçi bir başvuru sürecini takiben İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından seçiliyor. Türkiye’nin genç kahramanları bu sayede kişisel, vizyonel, politik, işbirliğine yönelik, organizasyonel ve sosyal alanlarda liderlik becerilerini geliştirebilme fırsatına kavuşuyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

“Robotics” Laureate Mükemmeliyet Ödülü

Robotik Mühendisliği alanında verilen Laureate Mükemmeliyet Ödülü, Laureate kurumu öğrencilerinin herhangi bir Laureate kampüsüne gelen ziyaretçileri karşılayacak, rehberlik edecek ve multimedya sunumlar gerçekleştirecek interaktif bir robot sistemi geliştirmeleri için gerçekleştirilen bir yarışmadır. “Laureate kurumumu tanımak” teması ile uyumlu olarak geliştirilen robot, ziyaretçilere kampüs içinde rehberlik yapar ve kurumla ilgili önemli bilgileri paylaşma fonksiyonlarına sahip olacak şekilde üretilir.

BİLGİ Mühendislik Fakültesi “Laureate Mükemmeliyet Ödülü” finalisti (2015)

BİLGİ Mühendislik Fakültesi "Laureate Mükemmeliyet Ödülü" finalisti (2014)

BİLGİ Mühendislik Fakültesi "ROBOSANTRAL" Projesiyle LAUREATE MÜKEMMELLİYET ÖDÜLÜ için Finale Kaldı!

BİLGİ Mühendislik Laureate “Robotik Yarışması"nda ikinci oldu (2015).

Küresel Liderler Ödülleri

Clinton Global Initiative’in misyonu fikirleri eyleme geçirmektir. Bu amaçla her yıl düzenlenen toplantılarda dünyanın öne çıkan sorunları liderlerin, Nobel Ödüllü bilim insanlarının, yöneticilerin, akademisyenlerin ve medya çalışanlarının katılımıyla tartışılmaktadır. Clinton Global Initiative üyeleri bugüne kadar 180’den fazla ülkede 400 milyondan fazla insanın yaşam standartlarının gelişmesine katkıda bulunmuştur.

Laureate Küresel Liderler Ödül Töreni