Rektör Mesajı

Değerli BİLGİ’liler,

Uzun bir aradan sonra yeniden kampüslerimizde buluşmanın heyecanı içindeyiz. Geride bıraktığımız son bir buçuk yılda deneyimlediğimiz uzaktan eğitim sürecinin hepimiz için sağlıklı ve verimli geçmiş olmasını umuyor; sizlerle yeniden fiziksel ortamda bir araya gelecek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Yeni akademik yılda güvenli bir kampüs ortamı sağlayarak tüm öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve idari çalışanlarımızın sağlığını korumak en önemli önceliğimiz. Bu doğrultuda yüz yüze eğitim ile ilgili planlarımızı yaparken salgının seyrini yakından takip ediyor; başta COVID-19 Komisyonumuz olmak üzere ilgili tüm birimlerimizle gelişmeleri düzenli olarak değerlendiriyor; Sağlık Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu ve diğer yetkili kuruluşların tavsiyeleri ve kararları doğrultusunda adım atıyoruz. Kampüslerimize dönerken yeni uygulamalarımızı, aldığımız önlemleri sizlerle bu sayfada paylaşmak istedik.

Hem kendimiz hem de kampüslerimizde hayatı paylaştığımız herkesin sağlığı için bu önlemlere hassasiyet göstereceğinize yürekten inanıyorum. COVID-19 salgınına karşı en etkili korunma yönteminin aşılanmak olduğunu vurgulamak istiyorum. Hastalığa yakalanma, hastalığı ağır geçirme ile bulaştırma risklerini en aza indirgemek ve yeni virüs tiplerinin ortaya çıkmasını önlemek için hepinizi aşı olmaya davet ediyorum.

Yeni akademik yılın sağlıklı ve başarılı geçmesi dileğiyle hepiniz kampüslerimize yeniden hoş geldiniz.