Kariyer Merkezi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kariyer Merkezi, öğrencilerine profesyonel gelişim süreçlerinde kendilerini keşfetme, hedeflerini belirleme ve gerçekleştirme yolunda yardımcı oluyor, sunduğu uygulamalı programlarla öğrencileri çalışma hayatına hazırlıyor.

Kariyer Danışmanlığı: Öz geçmiş ve ön yazı kontrolü, mülakata hazırlanma, kendini keşfetme, farkındalık oluşturma, eyleme geçme, varolan becerilerini geliştirme ve kariyer planlama konularında bire bir seanslar ile öğrencilere destek veriyor.

Kariyer Gelişim Seminerleri: Bireysel kariyer gelişimi ve iş arama konularında kaynaklara ve bilgiye ulaşmaya yardımcı oluyor.

Üniversite - Sektör İşbirlikleri ile Sertifika Programları: Üst düzey firma yöneticileri ile bir araya gelerek iş dünyasını tanıma, sektörel tecrübelerden faydalanma ve staj yapma olanağı sağlıyor.

İş ve Staj İmkanları: Farklı sektörlerden 900’ü aşkın kurumun üye olduğu BİLGİkariyer Platformu (www.bilgikariyer.com), öğrencilerle işverenleri bir araya getirerek staj ve iş olanakları sunuyor.

Görevli Öğrenci Programı: Görevli Öğrenci Programı, öğrencilerin bir yandan eğitimlerini sürdürürken bir yandan da üniversitede yarı zamanlı çalışmalarına olanak tanıyor.

BİLGİ Kariyer Günleri: Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen Kariyer Günleri, öğrencilerin kendi kariyer gelişimleri için ilham veren birçok konuşmacıya ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Ayrıca BİLGİ’li öğrenciler stant alanındaki pek çok firma ile mülakat yapma olanağına sahip oluyor.

Laureate Yetkinlik Değerlendirme Programı (LPA): LPA, işverenlerin çoğunlukla aradığı yetkinliklerin ölçülmesi için Laureate tarafından tasarlanan değerlendirme programıdır. Program sonunda verilen sertifika ile BİLGİ öğrencilerinin iş hayatına daha iyi hazırlanıp, mezuniyet sonrasında daha fazla tercih edilmelerine katkı sağlamaktadır.

Daha detaylı bilgi için http://www.bilgikariyer.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.