Görevli Öğrenci Programı

Görevli Öğrenci Programı

Her akademik yılın başında ve yaz aylarında (ayrıca ihtiyaç halinde de) web sayfamızda yayınlanan duyuruları takip ederek başvuru yapabilirsiniz. 

Ayrıca ara dönemlerde boşalan kadroların yerine değerlendirilmek üzere başvurular alınır. Lütfen ilanları takip ediniz.

İngilizce Hazırlık Programı’nı bitirmiş ve lisans/önlisans programına başlama seviyesinde, Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde, disiplin cezası almamış, kaydını dondurmamış, staj yapmayan lisans ve önlisans öğrencileri başvuru yapabilir.

Akademik yılın ilerleyen zamanında boşalan kadrolar olduğunda değerlendirilmek üzere başvuru yapabilirisiniz ve ara dönemlerde ilave kadrolara ihtiyaç duyan birimler için ilanlar verilmektedir. Başvurunuzu yapabilirsiniz.

Üniversitemizin idari ve akademik birimleri ile araştırma merkezlerinde görev almanız mümkün. İlanlarda, birimlerin istediği özellikler ve iş tanımı hakkında açıklama metni bulunur.Ayrıca Kariyer Merkezi’nin  ‘bilgikariyer.com’ web sayfasında, Görevli Öğrenci Programı sekmesinde detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ara zaman başvurularında da bu bilgileri Görevli Öğrenci Programı Ofisi’nden alabilirsiniz.

Görevli Öğrenci Programı’na kabul edilirseniz, çalışmanızın karşılığında aylık olarak yemek kartına yapılan dolumla yemek desteği, ücret desteği ve SGK hakkı kazanırsınız. Aylık azami 40 saat çalışarak elde edeceğiniz destek her akademik yılın başında Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir ve duyurulur.

Başvurunuzun kabulünde birkaç kriter önemlidir. ÖSYS Bursu sahibi olmak, maddi ihtiyacını belgelemek, aranılan işe uygun özelliklere sahip olmak ve istenilen çalışma saatlerine uygun ders programına sahip olmak öncelikli seçim kriteridir.

SGK girişinizi başlatmak için Banka işlemlerinizi zamanında bitirmeli ve evraklarınızı zamanında teslim etmelisiniz. Çalışma programına uymak, ilgili birim sorumlusunun iş tanımına uygun olarak vereceği işleri sorumlulukla yerine getirmek ve prosedürler uymak gereklidir.

Başvurularınız ait olduğu akademik dönem için -pozisyon oluşması halinde değerlendirilmek üzere ara dönemler için- kayıt altına alınır. Her yeni akademik yıl ve yaz aylarında başvurunuzu tekrarlayabilirsiniz.

Çalışma programınız, bölümdeki ders programınız göz önüne alınarak yapılır. Derslerden artan zamanlar, çalışma programına alınır ve haftada 5 veya en fazla 10 saat çalışılabilirsiniz. Akademik başarınızı etkilediğini düşündüğünüz durumlarda lütfen ilgili birim sorumlusuna durum hakkında bilgi veriniz.