Kütüphane

Kütüphane

Aşağıdaki banka hesabına para cezanızı ödeyebilirsiniz. Ödemeyi yaptıktan sonra dekontu kutuphane@bilgi.edu.tr adresine gönderebilir veya çıktı alıp kütüphaneye teslim edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve E- Kaynaklar Geciken Kaynaklar Kütüphane Politikasını https://library.bilgi.edu.tr/tr/odunc-iade-politikasi/ linkinden takip edebilirsiniz.

Garanti Bankası Beyoğlu Ticari Şubesi
Şube No: 1671
IBAN: TR450006200167100006201302
Açıklama alanına "Kütüphane Gecikme Bedeli, <Ad Soyad>" yazınız.

Dekontu kutuphane@bilgi.edu.tr adresine gönderebilir veya çıktı alıp kütüphaneye teslim edebilirsiniz.

Bu hizmetten Kütüphane'ye kayıtlı akademisyenler, yüksek lisans ve doktora öğrencileri yararlanabilir. ILL, BİLGİ Kütüphanesi'nde bulunmayan kitap ve makaleleri kullanıcıların isteği üzerine diğer kütüphanelerden sağlar. Kullanıcılar ILL isteklerini online olarak http://opac.bilgi.edu.tr/illb
adresinden Kütüphane'ye iletebilirler.

Kütüphanenin açık olduğu saatleri aşağıda belirtilen link aracılığla takip edeblirsiniz.
https://library.bilgi.edu.tr/tr/kutuphane-saatleri/
Kütüphaneler resmi tatillerde kapalıdır.
Kütüphaneler sınav dönemlerinde daha uzun süreli açık tutulmaktadır.
Gerektiğinde kütüphane saatlerinde değişiklik yapılır.

Kütüphane web sayfasında yer alan "My Account (https://opac.bilgi.edu.tr/patroninfo)" alanını kullanabilir ve bu kısımda yer alan "Forgot Your PIN (https://opac.bilgi.edu.tr/pinreset~S10)” seçeneğini kullanarak şifre yenileme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ödünç alınan materyal başkası tarafından ayırtılmamışsa (hold konulmamışsa), ödünç alma süresi uzatılabilir. Bir materyalin ödünç süresi web üzerinden 2 kere uzatılabilir. İade tarihini uzatma işlemi telefonla veya e-postayla yapılmamaktadır. Ödünç süresi uzatılmak istenen materyalin süresi dolmadan uzatma işlemi yapılmalıdır. Ödünç süresini uzatmak kullanıcının sorumluluğundadır. Her kullanıcı kütüphaneye getirdiği materyalin uzatma işlemini ödünç verme bankosunda kendi yaptırmalıdır.

  • Mezun öğrencilerin İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphanelerinden faydalanabilmeleri için "kütüphane kayıt formunu" doldurarak yeni bir kayıt oluşturmaları gerekmektedir.
  • Mezun öğrencilerimiz kampüs içinde kütüphanemizdeki görsel- işitsel, basılı ve elektronik kaynaklardan yararlanabilmekte, basılı kaynakları ödünç alabilmekte, telif hakları ölçütlerinde kaynakları kullanabilmektedir. Lisans anlaşmaları gereği elektronik kaynaklara yalnızca kampüs içinden erişebilmektedir.

Kütüphane sayfalarında bulunan Kütüphane Hesabım linkine tıklayın.
Adınızı ve ID numaranızı (okul / sicil numaranız) yazıp, PIN alanını boş bırakarak Submit butonuna tıklayın.
Bir sonraki ekranda, kendinize yeni bir PIN oluşturmanız istenecektir. İstediğiniz kodu iki defa girdikten sonra Submit butonuna tıklayın.
Bundan sonraki tüm girişlerinizde, belirlediğiniz PIN kodunu kullanmaniz gerekmektedir.

Kütüphanemiz e-kaynak koleksiyonunda 350.000'den fazla e-kitap bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu kitapları dilerse kampüs içinden dilerseler kampüs dışından online olarak okuyabilirler. Ya da e-kütüphanemize erişerek bu kitapları bilgisayar, tablet, mobil cihazları veya  kütüphanemizde bulunan e-kitap okuyucuları ile ödünç alabilirler. Böylece öğrencilerimiz internet olmadığında e-kitapları okumaya devam ederler.