Öğrenci Kulüpleri

Öğrenci Kulüpleri

“ Akademik İçerikli, Fikir, Spor ve Sanat İçerikli, Sosyal Sorumluluk ve Hobi” kategorileri altında 100’ün üzerinde öğrenci kulübü faaliyet göstermektedir.

Kulüp tanıtım günlerinde kurulan kulüp stantlarına başvurabilir veya web sayfamızdaki sorumlu kişilere mail göndererek her zaman ulaşabilirsiniz.

Kulüp üyeliği için bir sınırlama olmayıp, istediğiniz sayıda kulübe üye olabilirsiniz.

Her akademik yılın başında Kulüpler Koordinatörlüğü’ne başvurularak, aktif olan kulüp listesine ulaşabilir; sizin ilgi alanınızda aktif bir kulüp olmaması durumunda “Kulüp Tüzüğü” doldurup, en az 10 üye imzası ile başvuru yapabilirsiniz.

Kulüpler Koordinatörlüğü ile temasa geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Etkinlikten en az 15 gün önce Kulüpler Koordinatörlüğü ile temasa geçilerek yer, tarih ve amacınızı bildiren “etkinlik formu” doldurmanız ve onay almanız yeterlidir.

Kampüs dışı etkinlikler için de etkinlikten en az 15 gün önce Kulüpler Koordinatörlüğü ile temasa geçilerek yer, tarih ve amacınızı bildiren “Etkinlik Formu” doldurmanız ve onay almanız yeterlidir.

Üniversitemiz ve öğrencilerimize fayda sağlayabilecek yasal şartları uygun kurum ve kuruluşlardan sponsor alabilirsiniz. Etkinlik öncesi hazırlayacağınız Sponsorluk dosyasını Kulüpler Koordinatörlüğü’ne onaylatmanız gerekmektedir.

Kulüpler akademik yılın başında hazırlayıp sunacakları faaliyet planına göre maddi ve manevi olarak desteklenir. Tanıtım yapma, üye kaydetme, etkinlik yapma, ulaşım ve konaklama sağlama olanaklarına sahiptir.