Spor

Spor

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’na bağlı ve başarılı faaliyetler gösteren kadın voleybol, yüzme, masa tenisi, tenis, Amerikan futbolu, triatlon, yelken, kayak- snowboard, futbol, salon futbolu, frizbi, ragbi, flag futbol, kürek, sutopu takımlarımız bulunmaktadır.

Her akademik yılın başında, dersler başladıktan sonra ilk 1 ay içinde ihtiyaç duyulan branşlarda seçmeler yapılır ve duyuruları tüm kampüslerde asılır, web sayfasından duyurulur.

Spor yapmaya elverişli ve takımlarımızın yer aldığı ligde oynayabilecek düzeyde sporcular takımlara katılabilirler.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin üniversitelerarası müsabakalara katılım sağladığı branşlarda milli takım seviyesine yükselmiş veya milli olmasa bile üniversite takımına seçildikten sonra yüksek performans göstermiş olan öğrencilere, Spor Koordinatörlüğü’nün teklifi ve Burs Komitesi’nin tespit edeceği oranlarda karşılıksız ‘sporcu bursu’ verilebilir. Bursun verilmesindeki esas, söz konusu öğrencinin eğitim başarısı öncelikli olmak üzere, kendi branşındaki üniversite takımında İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni temsil etmesidir. Burs verilecek branşlar, Spor Birimi’nin görüşü alınarak, Burs Komitesi tarafından belirlenir. Sporcu bursu İngilizce Hazırlık Programı'nda 2 yıl ( Öğrenim dili ingilizce olan programlar için geçerlidir), lisans programlarında 4 yıl, önlisans programlarında 2 yıl geçerlidir ve Yaz Okulu'nu kapsamaz. Not ortalaması 2.00 altına düşerse kesilir.