Spor

Spor

0212-3116366 no’lu telefondan Spor Birimi sorumlusu Aslı Ertunç’tan ulaşabilirsiniz.

Salonumuz Pazar günü hariç olmak üzere, hafta içi 08.30-21.00, Cumartesi günleri ise 08.30-15.00 arasında hizmet vermektedir. Spor Birimi sorumlusu Aslı Ertunç’tan e-mail veya telefon ile randevu alabilirsiniz. (asli.ertunc@bilgi.edu.tr / 0212-311 6256)

Rezervasyonlar saat 17.00 den sonraki kullanımlar için gereklidir. Almış olduğunuz randevulara mazeretsiz olarak gelmemeniz halinde tekrar rezervasyon yapılamayacağını hatırlamak isteriz.

Kuştepe Kampüsü’ndeki Spor Salonu’nda basketbol, voleybol, hentbol ve masa tenisi oynayabilir, fitness aletlerini ücretsiz kullanabilirsiniz. Spor Birimi’nden randevu almanız gerekiyor.

Dolapdere Kampüsü’nde bulunan ve özel bir işletmeye ait olan yarı-olimpik havuz ve fitness salonundan üyelik sistemi ile indirimli ücretle faydalanabilirsiniz.

0212-3115477 no’lu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Spor Salonu'muzdan ödünç malzeme verilmemektedir.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’na bağlı ve başarılı faaliyetler gösteren kadın voleybol, yüzme, masa tenisi, tenis, Amerikan futbolu, triatlon, yelken, kayak- snowboard, futbol, salon futbolu, frizbi, ragbi, flag futbol, kürek, sutopu takımlarımız bulunmaktadır.

Her akademik yılın başında, dersler başladıktan sonra ilk 1 ay içinde ihtiyaç duyulan branşlarda seçmeler yapılır ve duyuruları tüm kampüslerde asılır, web sayfasından duyurulur.

Spor yapmaya elverişli ve takımlarımızın yer aldığı ligde oynayabilecek düzeyde sporcular takımlara katılabilirler.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin üniversitelerarası müsabakalara katılım sağladığı branşlarda milli takım seviyesine yükselmiş veya milli olmasa bile üniversite takımına seçildikten sonra yüksek performans göstermiş olan öğrencilere, Spor Koordinatörlüğü’nün teklifi ve Burs Komitesi’nin tespit edeceği oranlarda karşılıksız ‘sporcu bursu’ verilebilir. Bursun verilmesindeki esas, söz konusu öğrencinin eğitim başarısı öncelikli olmak üzere, kendi branşındaki üniversite takımında İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni temsil etmesidir. Burs verilecek branşlar, Spor Birimi’nin görüşü alınarak, Burs Komitesi tarafından belirlenir. Sporcu bursu İngilizce Hazırlık Programı'nda 2 yıl ( Öğrenim dili ingilizce olan programlar için geçerlidir), lisans programlarında 4 yıl, önlisans programlarında 2 yıl geçerlidir ve Yaz Okulu'nu kapsamaz. Not ortalaması 2.00 altına düşerse kesilir.