Spor

Spor

0212-3116366 no’lu telefondan Spor Birimi sorumlusu Aslı Ertunç’tan ulaşabilirsiniz.

Salonumuz Pazar günü hariç olmak üzere, hafta içi 08.30-21.00, Cumartesi günleri ise 08.30-16.00 arasında hizmet vermektedir. Spor Birimi sorumlusu Aslı Ertunç’tan e-mail veya telefon ile randevu alabilirsiniz. (asli.ertunc@bilgi.edu.tr / 0212-311 6256)

Rezervasyonlar saat 17.00 den sonraki kullanımlar için gereklidir. Almış olduğunuz randevulara mazeretsiz olarak gelmemeniz halinde tekrar rezervasyon yapılamayacağını hatırlamak isteriz.

Kuştepe Kampüsü’ndeki Spor Salonu’nda basketbol, voleybol, hentbol ve masa tenisi oynayabilir, fitness aletlerini ücretsiz kullanabilirsiniz. Spor Birimi’nden randevu almanız gerekiyor.

Dolapdere Kampüsü’nde bulunan ve özel bir işletmeye ait olan yarı-olimpik havuz ve fitness salonundan üyelik sistemi ile indirimli ücretle faydalanabilirsiniz.

santralistanbul Kampüsü’nde bulunan çift potalı ve nizami ölçülerdeki basketbol sahasından günün her saati ücretsiz ve randevu almadan faydalanabilirsiniz.

0212-3115477 no’lu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Spor Salonu'muzdan ödünç malzeme verilmemektedir.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’na bağlı ve başarılı faaliyetler gösteren hentbol (bayan), voleybol (bayan/erkek), basketbol, yüzme, masa tenisi, bilardo, tenis, Amerikan futbolu, triatlon, atletizm, yelken, kayak, snowboard takımlarımız bulunmaktadır.

Her akademik yılın başında, dersler başladıktan sonra ilk 1 ay içinde ihtiyaç duyulan branşlarda seçmeler yapılır ve duyuruları tüm kampüslerde asılır.

Spor yapmaya elverişli ve takımlarımızın yer aldığı ligde oynayabilecek düzeyde sporcular takımlara katılabilirler.

Öncelikle Üniversitemiz’de branşı olan takım ve ferdi sporlarda aktif milli, lisanslı ya da milli takım geçmişi olan sporculara Spor Birimi önerisiyle sporcu bursu verilebilir. Sporcu bursu alan öğrenciler her akademik yılın başında performans, disiplin ve katılım durumlarına bakılarak tekrar değerlendirilir.