Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

MYO-Meslek için BİLGİ Var-2017-SAGLIK

MYO-Meslek için BİLGİ Var-2017-SAGLIK

MYOlar 2017 BURS

Hakkında

Ülkemizde her geçen yıl sayısı artan sağlık kurumları hem yurtiçindeki hem de yurtdışından gelen hastalara hizmet vermektedir.

Türkiye’nin sağlık turizmi alanında öne çıkan ülkelerden biri haline gelmesiyle, yeni açılan sağlık kurumlarında çalışacak, donanımlı meslek elemanlarına duyulan ihtiyaç da giderek artmıştır.

BİLGİ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Programları, bu talep doğrultusunda alanında önde gelen nitelikli sağlık hizmetleri profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. BİLGİ Sağlık Hizmetleri MYO öğrencilerine, uzman akademik kadro tarafından Türkiye’nin en yenilikçi ortamlarından birinde eğitim görme imkânının yanı sıra profesyonel destekli, uygulama laboratuvarlarında yapılan pratik dersler ile yoğun uygulama içerikli bir sağlık eğitimi sunulmakta ve öğrenimlerinin ikinci senesinde anlaşmalı olduğu birçok sağlık kuruluşlarında staj imkânı verilmektedir. 

Her programın hem örgün hem de ikinci öğretim seçeneklerinin bulunması, dileyenlerin derslere gündüz ya da akşam katılmalarına olanak sağlamaktadır. Programların öğretim dili Türkçe’dir. Ancak, dileyen öğrenciler BİLGİ İngilizce Hazırlık Programı’na katılıp İngilizce’ye de hakim sağlık uzmanları olarak mezun olabilirler.

 

Prof. Dr. Zeynep Şimşek
Müdür Vekili