Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları 2016

Meslek Yüksekokulları-burslar-2016

SağlıkMYO-LIV  işbirliği

SağlıkMYO-laboratuvarlar

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Hakkında

Ülkemizde her geçen yıl sayısı artan sağlık kurumları hem yurtiçindeki hem de yurtdışından gelen hastalara hizmet vermektedir.

Türkiye’nin sağlık turizmi alanında öne çıkan ülkelerden biri haline gelmesiyle, yeni açılan sağlık kurumlarında çalışacak, donanımlı meslek elemanlarına duyulan ihtiyaç da giderek artmıştır.

BİLGİ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Programları, bu talep doğrultusunda alanının önde gelen sağlık hizmetleri profesyonellerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programlar, uzman akademik kadro tarafından Türkiye’nin en yenilikçi ortamlarından birinde eğitim görme imkânının yanı sıra Liv Hospital ile ortaklık sayesinde profesyonel destekli, staj ve uygulama odaklı bir sağlık eğitimi sunmaktadır. BİLGİ Sağlık Hizmetleri MYO öğrencilerine bu değerli ortaklık sayesinde öğrenimlerinin ikinci senesinde garanti staj imkânı verilmektedir.

Her programın hem örgün hem de ikinci öğretim seçeneklerinin bulunması, dileyenlerin derslere gündüz ya da akşam katılmalarına olanak sağlamaktadır. Programların öğretim dili Türkçe’dir. Ancak, dileyen öğrenciler BİLGİ İngilizce Hazırlık Programı’na katılıp İngilizce’ye de hakim sağlık uzmanları olarak mezun olabilirler.

 

Prof. Dr. Tamer Aker
Müdür Vekili