About

Moda Tasarımı Programı’nın amacı, tasarım alanında eğitim vermektir. Öğrencilerin moda endüstrisinin ulusal ve uluslararası alanda beklentileri doğrultusunda tasarım ve giyim sektörüne yönelik, sanayi ile işbirliği içinde bilgi donanımı kazanmalarını sağlar.

Program, öğrencilerin kültürel, çağdaş, sosyal, teknik beceri ve bilgilerle donanımlı, dinamik, geleneksel sanatları bilen, tam bir tasarım olgusunu günümüz koşullarına göre çözümleyebilen, sanatçı / tasarımcı ve uygulamacı kişiler olmasını amaçlamaktadır.

İki yıl sonunda öğrenciler Moda Tasarımcısı unvanı ile mezun olurlar. Moda Tasarımcıları; müşteri beklentilerini ve moda eğilimlerini göz önünde bulundurarak, tasarım ilke ve yöntemlerine uygun giysi ve aksesuar tasarımı yapar, tasarıma uygun malzeme ve ekipmanı seçer, koleksiyon hazırlar, tasarımı ürüne dönüştürür.

Moda Tasarımı Programı’ndan mezun olan öğrenciler; konfeksiyon – hazır giyim üretimi yapan şirketler, modaevlerine sipariş üretimi yapan firmalar, giysi tasarımı yapan ve giysi kalıbı hazırlayarak örnek ürün geliştiren danışmanlık bürolarında çalışma imkânı bulurlar.

Ayrıca, mezunlarımızın Dikey Geçiş Sınavı’na girerek ilgili alanlarda lisans tamamlama hakkı bulunmaktadır.

 

Programın öğretim dili Türkçe'dir.