Program Structure

Her yıl Üstün Başarı Programı öğrencileri, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin başarılı öğrencileri arasından seçilir. İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri, ilgili birinci sınıf derslerini almış ve yüksek başarıyla tamamlamış olmaları koşuluyla, yapılacak sınav ve mülakat sonucuna göre Üstün Başarı Programları’na kabul edilebilirler. Seçim kriterleri olarak, adayların ders notlarına, ingilizce seviyelerine, matematik altyapılarına ve motivasyonlarına bakılır. (İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Programı’na kayıtlı öğrenciler 1. sınıf derslerini tamamlamaları halinde -yatay geçiş koşullarını yerine getirmek kaydıyla- sınavsız olarak bu programa kabul edilirler.)

Üstün Başarı Programları’na kabul edilen öğrenciler Ekonomi ve Finans Üstün Başarı Programı ya da Ekonomi-İşletme Üstün Başarı Programı’nda eğitimlerine devam edebilirler.

Üstün Başarı Programları’nda özel bir ders programı takip edilmekte ve bu ders programı ve ders materyalleri, University of London’a bağlı London School of Economics and Political Sciences (LSE) tarafından hazırlanmaktadır. Bu sebeple  uluslararası anlamda akademik standartları yüksek bir eğitim verilmektedir.

Üstün Başarı Programı öğrencileri aynı zamanda University of London uluslararası öğrencisi olarak, dünyanın tanınmış saygın okullarından LSE’nin akademik desteğinden faydalanma imkânı bulur.

Üstün Başarı Programları’nı tamamlayan ve ilgili sınavları geçen öğrenciler, hem İstanbul Bilgi Üniversitesi hem de University of London diploması almaya hak kazanmaktadırlar.

Programlar, University of London ve LSE’nin bilgi ve deneyimlerinden de faydalanarak Türkiye’de sosyal bilimler alanında saygın bir yer edinmiştir.