Sanal Yuvarlak Masa Toplantısı: Koronavirüs Salgınının İstanbul'da Yaşayan Göçmen Futbolcular Üzerindeki Etkisi

güncelleme: yayınlama:

Koronavirüs spor camiasında en çok yurt dışı bağlantılı sporcuları etkiledi. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin, genç ve/veya göçmen sporcuların korunmasına dönük projeler gerçekleştiren Mission 89 ile gerçekleştirileceği sanal yuvarlak masa toplantısında, yurtdışından gelen sporcuların karşılaştığı sorunlar ve ihtiyaçlar masaya yatırılıyor. Pandemi döneminin sporculara etkisi, bu noktada bu gruba sağlanabilecek destekler ve göçmen politikalarının ele alınacağı etkinlik, 9 Haziran 2020 Salı saat 14:30’da zoom üzerinden düzenlenecek.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi İlknur Hacısoftaoğlu ve Mission 89 yönetim kurulu üyesi Yann Coelenbier moderatörlüğünde düzenlenen etkinliğe; Galatasaray S.K. Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Emre Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Göçmen Birimi Koordinatörü Simten Birsöz, Afrikalılar Topluluğu Derneği Başkanı Julius Kugor ve Eurosport Türkiye Prodüksiyon Müdürü ve Kadir Has Üniversitesi öğretim görevlisi Bağış Erten katılacak.

Sanal yuvarlak masa toplantısına https://www.eventbrite.com/e/mission-89-istanbul-bilgi-university-round-table-1-tickets-107812363682?ref=estw adresinden kayıt olabilirsiniz.

Moderatörler:

Dr. İlknur Hacısoftağlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Spor Yöneticiliği Bölümü

Yann Coelenbier, Mission 89 Yönetim Kurulu Üyesi

Panelistler:

Prof. Emre Erdoğan, Yönetim Kurulu Üyesi, Galatasaray SK. / Fakülte Üyesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi

Simten Birsöz, Koordinatör – Göç Birimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Julius Kugor, Başkan, Türkiye Afrikalılar Topluluğu Derneği 

Bağış Erten, Prodüksiyon Müdürü, Eurosport Türkiye / Öğretim Üyesi, Kadir Has Üniversitesi 

*Etkinliğin dili ingilizcedir