Mimarlık Fakültesi

Aday öğrenciler: Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurup ekibimizden ve eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

haberler, duyurular

etkinlikler

fakülte hakkında

Türkiye’nin öncü akademisyen ve tasarımcı mimarlarının ortak projesi olarak 2005 yılında açılan Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı’nın ardından, 2009-2010 akademik yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Mimarlık Fakültesi kuruldu. BİLGİ Mimarlık lisans ve yüksek lisans programları eğitimlerini santral istanbul Kampüsü’nde sürdürüyor.

Disiplinlerarası bir eğitim vermeyi hedefleyen BİLGİ Mimarlık Fakültesi, mimarlık ve tasarım alanlarında uluslararası standartları gözeterek oluşturuldu. Etkileşimli bir eğitim modeline göre tasarlanan Mimarlık Fakültesi’nde yer alan Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümleri’nin lisans programlarında, öğrenciler yoğunluklu olarak atölye ortamında eğitim görme imkânı bulurlar.

BİLGİ Mimarlık Fakültesi’nde eğitim gören öğrencilerin deneyimli, yenilikçi, eğitim, araştırma ve uygulamaya yönelik öncü çalışmalar yapan akademik kadrosu ve teknolojik, sosyal ve estetik alanlardaki yeniliklere açık bir eğitim ortamı aracılığıyla, güncel mesleki tartışma ve pratiklerle yoğun ilişki içinde bulunarak deneyim kazanmaları sağlanmaktadır.

  • Dijital tasarı-hesaplama laboratuvar ve atölyeleri
  • Fabrikasyon ve prototipleme laboratuvar ve atölyeleri
  • Çağdaş kent, mimarlık ve tasarım kültürü araştırmaları/seminerleri/gezileri

BİLGİ Mimarlık Fakültesi kadrosu tarafından yürütülmekte olan Mimarlık Tarihi, Teorisi ve Eleştirisi ile Mimari Tasarım tezli ve tezsiz yüksek lisans programları güncel konularda ortak ders ve projeler üzerinden kurgulanmıştır.