BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülü

BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından yürütülen BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri projesi, International Youth Foundation (Uluslararası Gençlik Vakfı), Sylvan/Laureate Foundation (Sylvan Laureate Vakfı) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilmiştir.

BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri, YouthActionNet® programının bir iştirakidir. Youthactionnet® programı günümüz dünyasındaki tüm genç sosyal girişimcilere yatırım yapmayı hedeflemiş bir projedir. 2001 yılında Uluslararası Gençlik Vakfı tarafından hayata geçirilen bir program olan YouthActionNet®, genç insanların hem kendilerine hemde içinde bulundukları topluma pozitif değişiklik getirebilmeleri için güç, destek ve eğitim olanakları sunmaktadır. Hızla değişen küresel mücadele ortamında yoksulluk, iklim değişiklikleri, HIV/AIDS, açlık, evsizlik ve işssizlik gibi konularda genç neslin üzerine daha önce hiç olmadığı kadar sorumluluk düşmektedir. Gençlerin enerjisi ve idealist düşünceleri, risk almalarına ve yenilikçi çözümler bulmalarına yardımcı olmaktadır. Genç liderler paylaşımcı öğrenme metotlarına ilgi duymakta ve bu alanda katkılarını artırabilmek için bilgi, beceri ve kaynaklara ihtiyaç duymaktadırlar.

YouthActionNet® genç liderlere beceri geliştirme, taraf olabilme, karar alabilme ve ağ oluşturma konularında farklı kanallar aracılığıyla destek olmaktadır.

Bir Proje HAYAT Değiştirir
Bir Proje HAYAT Değiştirir

Proje Hakkında Bilgi