Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Aday öğrenciler: Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurup ekibimizden ve eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

haberler, duyurular

etkinlikler

meslek yüksekokulu hakkında

Ülkemizde artan sağlık ihtiyaçlarına bağlı olarak sağlık sektörü hızla gelişmekte ve bu durum nitelikli sağlık personeli ihtiyacını gün geçtikçe arttırmaktadır. Sağlık ekibinin bir üyesi olan teknikerler, gerek sağlık sektöründe gerekse toplumda önemli rol ve sorumluluklara sahiptirler.

Bizler, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak, dünya standartlarını ve ülkemiz ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, öğrencilerimizi sağlık sektörünün ve toplumun ihtiyaçlarına uygun meslek elemanları olarak yetiştirmek amacıyla uygun öğrenme ortamlarını hazırladık. Öğrencilerimiz iki yıllık önlisans eğitimlerini, alanında uzman eğitim kadrosuyla teorik dersler yanı sıra donanımlı laboratuvarımızda uygulamalı olarak, örgün/ikinci öğretim ve çift anadal olanakları ile yapmaktadırlar.

Yüksekokulumuz; bilimsel, teknolojik ve sosyal gelişmeleri takip ederek sağlıkta yaşam kalitesinin bilincinde, kanıta dayalı uygulamaları esas alan, bireysel ve mesleki yeterlikleri gelişmiş, sorumluluklarının bilincinde ve etik kuralları davranışlarına yansıtmış teknikerleri yetiştirmeyi temel ilke edinmiştir.