Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Aday öğrenciler: Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurup ekibimizden ve eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

haberler, duyurular

etkinlikler

fakülte hakkında

Bilim yoluyla elde edilmiş tüm bilgilerden, akıl ve deneyim yoluyla somut sentezlere vararak, insana ve genel kapsamıyla canlıya yararlı oluşumları ortaya çıkarma gücü ve çabası olan mühendislik bilim alanının temel amacı, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin misyonunda yer alan hedeflerle örtüşmektedir.

2010-2011 akademik yılında eğitim vermeye başlayan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeleri göz önüne alarak, yeni bir sistem kurmanın verdiği esneklik ve dinamizmle yola çıkmış, mimarlık ve sosyal bilimler alanlarının desteğiyle disiplinlerarası bir yaklaşımla tasarlanmıştır. Temel mühendislik derslerinin yanı sıra diğer fakültelerde verilmekte olan sosyoloji, ekonomi, işletme, siyaset, tasarım, iletişim becerileri, girişimcilik, psikoloji ve felsefe gibi derslerin varlığı, mühendislik eğitim programlarında temel eksiklik olarak tanımlanan eleştirel bakışın geliştirilmesinde önemli rol oynayacaktır.