Sağlık Bilimleri Fakültesi

Aday öğrenciler: Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurup ekibimizden ve eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

haberler, duyurular

etkinlikler

fakülte hakkında

İstanbul Bilgi Üniversitesi 2010 yılında Sağlık Bilimleri Yüksekokulu altında Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Beslenme ve Diyetetik alanında eğitim vermeye başlamıştır.

BİLGİ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin temel amacı; üniversitemizin değer ve ilkelerini benimseyen, toplumun sağlık gereksinimlerinin karşılanması ve iyilik halinin geliştirilmesine liderlik etmek için gerekli bilgi, beceri ve motivasyonu kazanmış; kapsayıcılığı, katılımcılığı ve hak temelli yaklaşımları ilke edinmiş sağlık profesyonelleri yetiştirmektir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin felsefesini ortaya koyan ‘Okul için değil, yaşam için öğrenmeli’ mottosunun fakültemizdeki eğitim ve öğretimin her aşamasına yansıtılmasına özen gösterilmektedir.

Fakültemiz, alanlarında uzman isimlerden oluşan akademik kadrosu, öğrenci merkezli eğitim-öğretim uygulamaları, disiplinlerarası ve kanıta dayalı yaklaşımı, mentorluk sistemi, güçlü danışma kurulu, sağlık kurumlarıyla işbirlikleri dahilinde hayata geçirdiği uygulamalı eğitimi ve yaşam boyu öğrenme stratejileriyle nitelikli sağlık profesyonelleri yetiştirme yolculuğuna devam etmektedir.

Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Hemşirelik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümleriyle eğitim veren fakültemiz, toplumun değişen sağlık gereksinimlerini karşılayacak politikaların ve sağlık sisteminin geliştirilmesinde söz sahibi olabilecek; nitelikli mesleki uygulamaları hayata geçirebilecek sağlık profesyonelleri yetiştirme sorumluluğunu yerine getirmektedir.