Adalet Meslek Yüksekokulu *

Aday öğrenciler: Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurup ekibimizden ve eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

meslek yüksekokulu hakkında

Hukuk eğitiminde yenilikçi ve dinamik bir anlayış benimseyen İstanbul Bilgi Üniversitesi, 1997 yılında öğretime başlayan Hukuk Fakültesi ile 2001 yılında açılan Hukuk Yüksek Lisans Programlarının ardından 2010-2011 öğretim yılında Adalet Meslek Yüksekokulu’nu açmıştır. Adalet Meslek Yüksekokulu kuran ilk vakıf üniversiteleri arasında yer alan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Türkiye’deki adalet hizmetlerinin iyileştirilmesine yönelik katkılarının Adalet Meslek Yüksekokulu’yla daha da güçlendiğine inanmaktadır.

Gittikçe küreselleşen dünyada, hukuk ve adalet alanları da bu gelişmenin uzağında değildir. Bu nedenle, adalet hizmetlerinin ulusal ve uluslararası düzeydeki uygulamasına hâkim, yabancı dil bilen, bu alanın uluslararası gelişmelerini takip edebilen, son teknolojileri kolaylıkla kullanabilen çalışanlara yönelik talebin gittikçe arttığı bir gerçektir. Toplumun her alanına nüfuz etmiş olan sorunları çözmeyi hedefleyen hukuk aygıtı, adaletin gecikmeden ve sağlıklı bir biçimde oluşturulmasını sağlamaya çalışacak nitelikli ve profesyonel elemanlara büyük ihtiyaç duymaktadır. BİLGİ Adalet Meslek Yüksekokulu, mesleki hayata hızla uyum sağlayabilecek, üst düzeyde performans gösterebilecek, hem seçkin hukuk bürolarında ve özel sektörde hem de adalet bürokrasisinde çalışabilecek yeterliliğe sahip profesyoneller yetiştirmektedir.

*Adalet Meslek Yüksekokulu 2024-2025 Akademik Yılı itibarıyla öğrenci almayacaktır.