Uygulamalı Bilimler Fakültesi

Aday öğrenciler: Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurup ekibimizden ve eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

haberler, duyurular

etkinlikler

fakülte hakkında

Uygulamalı Bilimler Fakültesi BİLGİ idari çatısına en son katılan akademik birimimizdir. 2022 yılında hâlihazırda üniversitemizin güçlü olduğu dört yüksekokulunun birleşmesi sonucunda kurulan fakültemiz, köklü bir uygulamalı bilim geleneğinin de bir parçasıdır. Turizm ve Otelcilik, Sivil Havacılık, Spor Bilimleri ve Teknolojisi ile Uygulamalı Bilimler Yüksekokullarımızın şemsiyesi altındaki bölümlerimizi fakülte yapılanması altında buluşturarak uygulamalı bilimler alanındaki akademik birikimimizi yepyeni bir boyuta taşıdık.

Fakülte olarak üniversitemizin “Okul için değil, yaşam için öğrenmeli” mottosuyla sunduğu saygın ve ayrıcalıklı eğitim doğrultusunda, öğrencilerimizin seçtikleri disiplinde hayatın içinde deneyim kazanmalarını en önemli önceliklerimizden biri olarak görüyoruz. İş yaşamına hazırlık programlarıyla, zorunlu ve isteğe bağlı stajlarla ve kampüslerimizde sunduğumuz “yaparak öğrenme” olanaklarıyla öğrencilerimizin mesleki gelişimini destekliyor ve ileride çalışacakları iş alanlarını tanıyarak deneyim sahibi olmalarını sağlıyoruz. Bu doğrultuda öğrencilerimizin seçtikleri disiplinde uzmanlaşmalarını ve mezuniyet sonrası iş yaşamına daha hızlı adapte olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.