Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi

Aday öğrenciler: Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurup ekibimizden ve eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

haberler, duyurular

etkinlikler

fakülte hakkında

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin temel birimlerinden olan Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi; İngilizce Öğretmenliği, Karşılaştırmalı Edebiyat, Müzik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih ve Uluslararası İlişkiler programlarında lisans derecesi vermektedir. Fakülte, ayrıca diğer fakülte ve bölümlerdeki öğrencilere felsefeden sanata, arkeolojiden hukuka kadar uzanan geniş bir yelpazede çok sayıda seçmeli ders sunmaktadır.

Fakülte'nin 2017-2018 akademik yılında çeşitli programlarına kayıtlı öğrenci sayısı 2.396’ya ulaşmıştır. Fakülte'de görev yapan tam zamanlı 83, yarı zamanlı 23, öğretim elemanları hem Türkiye'de hem de yurt dışında kendi alanlarında bilimsel çalışmaları ile tanınmış, öğretime uzun yıllar emek vermiş saygın isimlerdir. Fakültemizin öğretim üyeleri, öğrencilerin bireysel ve akademik gelişimi ile yakından ilgilenmekte, meslek hayatına yönelmelerinde onlara yardımcı olmaktadırlar.

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi'nin temel amacı; öğrencilerin hem seçtikleri bilim dalında yetkin bir eğitim alarak alanlarında uzmanlaşmaya yönlendirmek, hem de farklı konularda sunulan çeşitli dersler aracılığıyla bakış açılarını genişletmek, eleştirel düşünen, bilinçli dünya vatandaşları olarak yetişmelerini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda, Fakülte'nin bütün programlarında, bir bilim dalının gerektirdiği tüm temel bilgilerin yanı sıra sürekli değişen ve farklı taleplerle karşımıza çıkan bir dünyada yaşayabilmek ve başarılı olabilmek için gerekli olan zihinsel ve sanatsal becerilerin öğrenciye kazandırılmasına çalışılmaktadır.

Videonun uzun versiyonu için tıklayın