Hukuk Fakültesi

Aday öğrenciler: Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurup ekibimizden ve eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

haberler, duyurular

etkinlikler

fakülte hakkında

İnsana dokunan kadim mesleklerden biri olan hukuk, eğitimi açısından bir yandan Roma hukukundan günümüze intikal eden temel kurallar ve hukuk dalları, öte yandan yeni veya gelişmekte olan alanlarla Hukuk Fakültesi öğrencisinin hukuki bakış açısını şekillendirmektedir.

“Okul için değil, yaşam için öğrenmeli” mottosuyla hukuk eğitimi veren BİLGİ Hukuk Fakültesi için bu sözü, içinde insan yaşamının anlamının saklı olduğu “merak et” mottosu tamamlamaktadır. Merak etmenin bize kazandırdığı yeni fikirler ve bu fikirlerle şekillenen hukuk eğitimi öğrenciye eleştirel, sorgulayıcı, çok disiplinli bakış açısı, analitik düşünme ve yorum yapma yetisi kazandırmaktadır. Öğrencilerimiz, Erasmus değişim programı kapsamında BİLGİ Hukuk Fakültesi’nin sunduğu zengin olanaklardan yararlanarak farklı hukuk fakültelerinde vizyonlarını artırma olanağı bulmaktadır. Hukukçu kimliği kazanacak bireyler için bu vizyonla tasarlanmış bir eğitim şüphesiz uygulama ile eşleştirilmeli ve hukuk uygulaması ön deneyimi Hukuk Kliniği eğitimleri ile desteklenmelidir.