BİLGİ The Impact Rankings 2021’e göre Türkiye’den vakıf üniversiteleri arasında 3. sırada

güncelleme: yayınlama:

BİLGİ, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı temel alan The Impact Rankings 2021 sıralamasına göre Türkiye’den sıralamaya katılan üniversiteler arasında ilk 9’da yer alırken vakıf üniversiteleri arasında 3’üncü oldu.

“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”, “İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme” ile “Barış, Adalet ve Güçlü Kurumlar” alanlarında dünya genelinde 101-200 aralığında yer alan BİLGİ, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın öğretilmesine yönelik çabalarından dolayı 100 tam puan aldı.

İngiltere merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) tarafından yapılan sıralama, tüm dünyada yükseköğretim kurumlarının sosyal, ekonomik ve çevresel uygulamalarını değerlendirerek sürdürülebilirlik alanında dünyaya katkılarını ortaya koyuyor. 2020 yılında dünya genelinde 768 yükseköğretim kurumu sıralamaya katılırken, 2021 yılında bu sayı 1115’e yükseldi.

BİLGİ’nin kuruluşundan bu yana öncelikleri arasında yer alan “toplumsal cinsiyet eşitliği”, “barış”, “adalet”, “kurumsallaşma”, "insana yakışır iş” ve “sürdürülebilir büyüme” gibi değerlerin güçlenmesi ve yaygınlaşmasına yönelik çabalarının tarafsız bir derecelendirme kuruluşu tarafından tespit edilmiş olmasından mutluluk duyuyoruz. BİLGİ Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın hayata geçmesi çabalarını güçlendirerek sürdürecektir.

THE Impact Rankings ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.