2014-2015 Akademik Yılı Değişim Programları Yerleştirme Sonuçları

güncelleme: yayınlama:

2014 – 2015 Akademik Yılı Değişim Programları Yerleştirme Listelerimiz için tıklayınız! Erasmus Değişim  – İkili DeğişimGüney Kore Yaz Okulları

Lütfen aşağıdaki bilgileri sonuna kadar okuyunuz. Aşağıdaki bilgilerin içerdiği prosedürü takip etmekten öğrencilerimiz sorumludur.

Yerleştirme listemizde, yerleştirildiği partner üniversite ve dönemi kabul eden öğrencilerimizin ekte bulunan Taahhütname’yi doldurup imzalayarak 25 Nisan 2014 tarihine kadar merkezimize teslim etmeleri gerekmektedir. aksi takdirde, nominasyon (aday gösterme) işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.
Değişim programı ile bir partner üniversiteye yerleşmiş olan öğrencilerimizden, bu hakkından vazgeçmek isteyen öğrencilerimiz, ekte bulunan Erasmus iptal dilekçesini doldurup imzalayarak en geç 15 Mayıs 2014 tarihine kadar ofisimize iletmelidirler. Aksi takdirde, Fakülte Yönetim Kurulu’ndan kendileri için gidecekleri döneme ait izin kararı çıkacağından, iptal ettikleri dönemde ders seçemeyeceklerdir.
Ekli liste, Erasmus Değişim öğrencilerimizin hibe almaya hak kazandıklarına yönelik bir liste olmayıp yalnızca Erasmus Değişim programı kapsamında yerleştirildiklerini göstermektedir. Hibe almaya hak kazanacak öğrencilerimizin hibe haklarından feragat etme hakları bulunmaktadır.
Listede Yedek olarak belirtilen öğrenciler, sadece o üniversite için yerleştirilmiş olan öğrencilerin haklarından vazgeçmeleri halinde yedek sıralamasına göre yerleştirilebileceklerdir. Böyle bir durumda kendilerine e-posta aracılığıyla bilgi verilecektir.
Partner üniversitelere başvuru prosedürünü takip etmek öğrencimizin sorumluluğundadır. Öğrencilerimizin yerleştirildiği partner üniversitenin, merkezimize iletmiş olduğu bir başvuru bilgisi e-postası olması halinde, bu e-posta öğrencimizle paylaşılacaktır. Bazı üniversitelerin başvuru son tarihlerinin çok yakın olması sebebiyle, bu üniversitelere yerleştirilmiş öğrencilerimizin derhal işlemlere başlaması gerekmektedir. Lütfen listede belirtilen son başvuru tarihlerine dikkat ediniz. Öğrencilerimiz, başvurularını yapmadan önce, merkezimizden partner üniversiteye ve öğrencimize iletilecek olan bir nominasyon e-postasını beklemelidirler. Son başvuru tarihi 1 Mayıs olan üniversitelere yerleştirilen öğrencilerimize, 1 Mayıs’ın İşçi Bayramı olması sebebiyle Ulusal Tatil günü olduğunu, 2 Mayıs’ın ise üniversitemizin açık olmayacağını ve buna göre işlemlerini son güne bırakmamaları gerektiğini hatırlatmak isteriz.
Listede öğrencinin numarasının yanındaki kolonda, ŞARTLI olarak yerleştirilen öğrencilerimizin şart tipine ilişkin işaretler bulunmaktadır. Bu işaretlerin açıklaması listenin sonunda yer almaktadır. Bu şartları belirtilen tarihlere kadar, istendiği şekilde ve eksiksiz olarak yerine getirmeyen öğrencilerimizin nominasyonları geri çekilecektir.
Tarihi daha sonra duyurulacak olan ve Değişim Programınızla ilgili tüm süreçler hakkında bilgi paylaşımını gerçekleştireceğimiz ORYANTASYON PROGRAMINA katılım tüm yerleşmiş öğrencilerimiz için ZORUNLUDUR. Bu programa katılmadığınız takdirde, ihtiyacınız olan pek çok bilgiyi kaçırabilir ve değişim hareketliliğiniz sırasında zorluk yaşayabilirsiniz.
Öğrencilerimizin bireysel sorularını yöneltmeden önce Erasmus Hand guide, Sık Sorulan Sorular, Genel Bilgi, Dokümanlar vb bilgileri buradan ve İBÜ Erasmus Usül ve Esasları ve İBÜ Erasmus İlkeleri’ni ise buradan sayfasından okuması gerekmektedir. Bu sayfalarda yanıtı verilmiş olan tüm bireysel sorularınızla ilgili olarak, tekrar bu sayfalara yönlendirileceğinizi unutmayınız.  
2014 – 2015 Akademik Yılı çerçevesinde Erasmus Değişim Programı yeni eğitim dönemine girmiş olup 2020 yılına kadar geçerli olacak olan ERASMUS+ adını almıştır. Bu kapsamda Erasmus belgelerinin yenilenmesi beklenmektedir. Ancak, Avrupa Komisyonu henüz belgeleri resmi olarak bildirmemiş olup belgelerin bize ulaşmasıyla birlikte web sayfamızda güncellenecektir. Bu belgelerin güncellenmesini takip etmek öğrencimizin sorumluluğundadır.
Erasmus Değişim Programı ile hareketliliğe katılacak olan tüm öğrencilerimizin, her akademik dönem için 30 ECTS yükünde ders almaları gerektiğini tekrar hatırlatırız.

Tüm öğrencilerimizi tekrar kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.