2015-2016 Academic Year Erasmus Grant Allocation

güncelleme: yayınlama:

2015-2016 Akademik Yılı Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği için hibe bütçeleri Ulusal Ajans tarafından üniversitelere bildirilmiştir.

2015-2016 Akademik Yılı için hibe dağıtım kriterleri İstanbul Bilgi Üniversitesi Erasmus Komisyonu tarafından 17.09.2015 tarihinde belirlenerek aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Aşağıda yapılan açıklamaların tümünü okumanızı rica ediyoruz.

 

2015-2016 Akademik Yılında Erasmus Hareketliliğini gerçekleştirecek öğrencilerimize  üniversite geneli Erasmus puan sıralaması baz alınarak “Değişim Süresi/Toplam Gün Sayısına Göre” hibe dağıtımı yapılacaktır. Listede Ulusal Ajanstan tahsis edilen bütçe çerçevesinde hibe alabilecek öğrencilerimizin numaraları, tahmini hibe miktarları ve hareketlilik süreleri yer almaktadır. Renkli olarak işaretlenen öğrencilerimiz hibe alacak öğrencilerimizdir. Liste için tıklayınız.

 

Daha önce mülakatlarda da bilgisini verdiğimiz üzere kısıtlı bütçemiz nedeni ile bir yıl hareketliliğe katılacak  öğrencilerimizin tek dönem ödemeleri yapılabilecektir.

 

Ulusal Ajans tarafından üniversitemize sadece bütçe miktarları bildirilmiştir. Daha sonrasında Ulusal Ajans ve üniversitemiz arasında sözleşme imzalanacak ve sözleşme imzalanmasını takiben 45 gün içinde ilgili hibe miktarı üniversitemize aktarılacaktır.  Hibeler üniversitemize aktarılır aktarılmaz öğrencilerimizin ilk ödemeleri gerçekleşecektir. İlk ödemeler yapıldığında öğrencilerimize tekrar bilgilendirme yapılacaktır.

 

İlk etapta tahmini toplam hibe miktarlarınızın %70’i ödenecektir. Hareketliliğinizin sonunda gerekli belgeleri tamamlamanız ve akademik başarı kriterini sağlamanız durumunda kalan hibe ödemeniz yapılacaktır.

 

Öğrencilerimizin hibe hesaplamaları gideceğiniz partner üniversitenin akademik takvimine göre tahmini gün sayısı üzerinden yapılmıştır. Listede yer alan hibe miktarları tahmini hibe miktarları olup, hareketliliğiniz bittiğinde nihai hibe miktarınız, ofisimize teslim edeceğiniz katılım sertifikası ve pasaport kopyalarınıza göre tekrar hesaplanarak, kalan ödemeniz nihai hibe miktarınıza göre yapılacaktır.

 

Hibe alamayan öğrencilerimiz için ara rapor döneminde (Kasım-Aralık ayı) ek hibe talep edilecektir. Ek hibe alabileceğimiz kesin değildir ancak ek hibe ihtimali ve gelen iptaller sonucu hibe alamayan öğrencilerimiz için halen hibe çıkma ihtimali söz konusudur.

 

Hibe sonuçlarının açıklanmasının ardından Erasmus Hareketliliğini iptal etmek isteyen öğrencilerimizin en geç 29 Eylül 2015 Salı saat 17:00’ye kadar iptal dilekçesini doldurarak imzaladıktan sonra ofisimize teslim etmesi gerekmektedir. İptal dilekçesi için tıklayınız.

 

Bir yıl hareketliliğe katılan öğrencilerimizin bahar dönemi hareketliliğini iptal etmek istemeleri durumunda iptal dilekçesini “bahar dönemi iptal etmek istediğini” belirterek doldurmaları ve en geç 13 Kasım 2015 tarihine kadar ofisimize teslim etmeleri gerekmektedir. İptal dilekçesi için tıklayınız.

 

Hareketliliğe katılacak öğrencilerimizin online dil sınavını (OLS) tamamlaması zorunludur. Ulusal Ajans tarafından üniversitelere dil sınavı tahsis edildikten sonra öğrencilerimize genel bir duyuru yapılacak ve sınav linkleri bilgiedu.net uzantılı adreslerinize gönderilecektir. Sınavların belli bir süre içinde tamamlanması gerektiği için mailinizi ve yapacağımız duyuruları takip etmenizi rica ediyoruz. ( Sınav ilk etapta güz ve bir yıl hareketliliğe katılacak öğrencilerimize gönderilecektir. Bahar dönemi gidecek öğrencilerimize yapacağımız oryantasyonda ayrıntılı bilgi verilecektir.)

 

Bilgilerinize sunarız.