2016-2017 İkili Değişim Programı İkinci Çağrı Yerleştirme Sonuçları

güncelleme: yayınlama:

 

Aşağıdaki listede yerleştirilmiş olan öğrencilerimiz, İstanbul Bilgi Üniversitesi aday öğrencisi olarak bir partner üniversitemize yerleştirilmiş olup nihai kararı, partner üniversitelerimize öğrenciler tarafından yapılacak başvurudan sonra partner üniversite tarafından verilecektir.

YERLEŞTİRME LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Lütfen aşağıdaki bilgileri sonuna kadar okuyunuz. Aşağıdaki bilgilerin içerdiği prosedürün takibinden öğrencilerimiz sorumludur.  

Yerleştirme listemizde, yerleştirildiği partner üniversite ve dönemi kabul eden öğrencilerimizin kabul ettiklerine dair Taahhütname’yi doldurup imzalayarak 5 Ağustos 2016 tarihine kadar merkezimize teslim etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde, nominasyon (aday gösterme) işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.

 

Değişim programı ile bir partner üniversiteye yerleşmiş olan öğrencilerimizden, bu hakkından vazgeçmek isteyen öğrencilerimiz, İkili Değişim iptal dilekçesini doldurup imzalayarak en geç 5 Ağustos 2016 tarihine kadar ofisimize iletmelidirler. Aksi takdirde, Fakülte Yönetim Kurulu’ndan kendileri için gidecekleri döneme ait izin kararı çıkacağından, iptal ettikleri dönemde ders kayıtları kendilerine kapalı olacaktır.
Listede Yedek olarak belirtilen öğrenciler, sadece o üniversite için yerleştirilmiş olan öğrencilerin haklarından vazgeçmeleri halinde yedek sıralamasına göre yerleştirilebileceklerdir. Böyle bir durumda kendilerine e-posta aracılığıyla bilgi verilecektir.
Partner üniversitelere başvuru prosedürünü takip etmek öğrencimizin sorumluluğundadır. Öğrencilerimizin yerleştirildiği partner üniversitenin, merkezimize iletmiş olduğu bir başvuru bilgisi e-postası olması halinde, bu e-posta öğrencimizle paylaşılacaktır. Lütfen yerleştirildiğiniz üniversitenin son başvuru tarihleri için üniversitelerin web sayfasını inceleyiniz ve işlemlerinize bu tarihlere göre başlayınız. Öğrencilerimiz, başvurularını yapmadan önce, merkezimizden partner üniversiteye ve öğrencimize iletilecek olan bir nominasyon e-postasını beklemelidirler. 
Tarihi daha sonra duyurulacak olan ve Değişim Programınızla ilgili tüm süreçler hakkında bilgi paylaşımını gerçekleştireceğimiz ORYANTASYON PROGRAMINA katılım tüm yerleşmiş öğrencilerimiz için ZORUNLUDUR. Bu programa katılmadığınız takdirde, ihtiyacınız olan pek çok bilgiyi kaçırabilir ve değişim hareketliliğiniz sırasında zorluk yaşayabilirsiniz.