IELTS ile kurumsal anlaşma

güncelleme: yayınlama:

Üniversitemiz Küresel Yetenek Yönetim Merkezi (BİLGİTalent) öğrencilerimizin IELTS sertifikasına daha uygun bir ücretle sahip olabilmesi için IDP IELTS firması ile bir anlaşma yapmıştır.

Bu anlaşma çerçevesinde, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri hem değişim programları başvurularında hem de diğer amaçlarla kullanmak üzere 31 Aralık 2019 tarihine kadar tüm modül ve türdeki IELTS sınavları için (Academic IELTS, General IELTS, yazılı ya da bilgisayar üzerinden) %15’lik bir indirime sahip olacaktır.

Bilindiği üzere, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin öğrencilerine sunmuş olduğu yurtdışındaki değişim programlarına (İkili Anlaşmalar) katılım koşullarından biri İngilizce dil yeterliği sertifikasıdır. Academic modüldeki IELTS sertifikası talep edilen sertifikaların başında gelmektedir.

Bu yılki ikili değişim programlarına (başvuru dönemi 18 Şubat-8 Mart) başvurmak isteyen ve herhangi bir İngilizce dil yeterliliği belgesine sahip olmayan öğrencilerimiz en geç 23 Şubat 2019’daki sınava katılabilirler.

En geç sınav tarihinin 23 Şubat olarak belirlenmesinin nedeni, sınav sonucunun 13 gün sonra açıklanması ve ilgili belgenin BİLGİTalent Uluslararası İlişkiler Birimi’ne ibraz edilmesi için yeterli zaman bırakılabilmesidir. 

Öğrencilerimizin indirimden faydalanabilmesi için bilgiedu.net uzantılı e-mail adreslerini kullanması gerekmektedir. Ödemeler sadece nakit ve EFT/ havale ödemeleri şeklinde gerçekleşecektir.

Sınava katılmak için:

Sınava katılmak isteyen adayların TC kimlik no bulunana nüfus cüzdanı önyüzünün renkli taranmış halini ve dekontlarını ielts.istanbul@idp.com adresine göndermeleri gerekmektedir.

Kaydını whatsapp üzerinden gerçekleştirmek isteyen adayların aşağıdaki bilgileri 0535 0 184 184 numaralı hatta göndermeleri gerekmektedir:

  • Sınava girmek istenen tarih ve lokasyon
  • Sınav çeşidi
  • bilgiedu.net uzantılı e-mail adresi
  • TC kimlik no bulunan nüfus cüzdanı önyüzünün renkli taranmış hali


Bu süreçten sonra, öğrencilerin kaydı oluşturulup havale için banka bilgileri ve myieltsessentials’a ait kullanıcı bilgileri gönderilecektir. Bu bilgiler IDP IELTS’in kayıt oluşturması için yeterli olacaktır.

Görseller