güncelleme: yayınlama:

SportsPro Hackathon 2021

SportsPro Hackathon 2021

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencileri, spor sektöründe karşılaşılan sosyal, çevresel ve ekonomik sorunlara çözüm alternatiflerinin üretileceği SportsPro Hackathon 2021’de Türkiye’yi temsil ediyor. Küresel sporun iş, ticaret ve yönetişim yönlerine odaklanan medya şirketi SportsPro tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Sportspro Hackathon'da, İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencileri, dünyanın önde gelen 8 üniversitesinden öğrencilerle yarışacak. Öğrencilerin çevrelerindeki dünyaya olumlu bir katkı sağlayabilecek yeni çözümler, ürünler veya girişimler yaratmak için bir araya geldiği ve 9-11 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan bu yarışmada, tüm takımlar sporda sürdürülebilirliği sağlama hedefiyle birbirleriyle rekabet edecek.

Sportspro Hackathon, öğrencilerin spor endüstrisindeki gerçek deneyimleri keşfetmelerini sağlarken onlara yenilikçi fikirlerini duyurabilecekleri bir platform sunmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda SportsPro, etkinliğin ardından ilk üç takımın çalışmalarını detaylandıran özel bir editoryal makale hazırlayacak.

Yarışmanın nihai hedefi olan "üçlü sonuç", ekonomik büyümenin sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğe olan bağımlılığını vurgulamak için oluşturulmuş bir çerçevedir. Bu çerçevenin amacı insanlara, gezegene ve kâra eşit önem verilmesini sağlamaktır. Takımlar, yarışma kapsamında sporu sosyal, çevresel ve finansal açıdan sürdürülebilir kılmak için tasarlanmış çözümler yaratacak.

Yarışmanın galibi çalışmalarını SportsPro’nun Nisan ayındaki önemli zirvesi SportsPro Live'da sunacak ve burada konuşmacı olarak ana gündemde yer alacak.

Yarışmaya BİLGİ Spor Yöneticiliği Bölümü’nün yanı sıra Sheffield Hallam Üniversitesi, International Center for Sport Studies (FIFA CIES), Liverpool Universitesi, Adelphi Üniversitesi, Syracuse Üniversitesi, Coventry Üniversitesi, Columbia Üniversitesi ve Ohio Üniversitesi öğrencileri katılacak. 

Tarih: 9-11 Nisan 2021

Ayrıntılı bilgi için:  SportsPro Hackathon