güncelleme: yayınlama:

Teknoloji ve Hukuk Atölyesi - Hangi Buluşlar Patentlenerek Korunabilir?

Teknoloji ve Hukuk Atölyesi - Hangi Buluşlar Patentlenerek Korunabilir?

Teknoloji ve Hukuk Atölyesi, mühendisliğin hukukla buluştuğu başlıca alan olan patent korumasına mercek tutuyor. Toplantıların her birinde, bir buluşun patentlenerek korunmasına ilişkin hem temel hem de güncel sorular gündeme taşınıyor. Bu sorular, çoğunluğu, mühendislik eğitiminin ardından bu alana yönelmiş profesyonellerden oluşan konuşmacılarca yanıtlanıyor. Böylelikle, patentlenebilir teknolojilerin özelliklerinin ve bu alandaki fırsatların konuşulup, tartışılabileceği ve yeni fikirlerin tohumlarının atılabileceği bir dostane ortam oluşturulması amaçlanıyor. İkişer hafta arayla, dört oturum şeklinde gerçekleştireceğimiz Teknoloji ve Hukuk Atölyesi’nin ilk oturumuna katılımınızdan onur duyarız.

 

Tarih: 18 Mayıs 2021, Salı
Saat: 19.00 - 21.00
Zoom

Konuşmacı: Dr. Eda Çataklar, Hukukçu - İstanbul Bilgi Üniversitesi Fikri Mülkiyet Hukuku Uygulama ve Araştıma Merkezi

Kayıt olmak için tıklayınız.

Program

31 Mayıs, 19.00 - 21.00 / Teknoloji ve Hukuk Atölyesi II “Türkiye ve Avrupa’da Patent Tescil Süreci Nasıl Yürür?” Kayıt olmak için tıklayınız.
14 Haziran, 19.00 - 21.00 / Teknoloji ve Hukuk Atölyesi III “Bilgisayar Programları Patentlenebilir mi?” Kayıt olmak için tıklayınız.
28 Haziran, 19.00 - 21.00 / Teknoloji ve Hukuk Atölyesi IV “Türkiye’den Standarda Esas Patent Çıkar mı?” Kayıt olmak için tıklayınız.