BİLGİ İletişim Fakültesi Öğrenci Festivali "PROJECT'02"

güncelleme: yayınlama:


İstanbul'un iletişim, tasarım ve sanat faaliyetlerinin omurgasını oluşturan İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, bu sene ikincisi gerçekleşecek olan iletişim festivali PROJECT’02’ye hazırlanıyor. Festival anlayışına yepyeni bir form kazandıran PROJECT'02'nin geçen sene kurduğu ağ kemikleşiyor ve iletişimin omurgasını güçlendiriyor. 

Festivalin içerikten yönetime tüm kısımlarını İletişim Fakültesi öğrencileri hazırlıyor. Tüm görünürlüğü ve festival iletişimini İletişim Tasarım ve Yönetim Bölümü, etkinlik yönetimini Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü üstlenirken, Medya ve Sinema Bölümü dâhil fakültenin tüm bölümleri festival içeriğini üretiyor. Fakültenin tüm bölümlerinin işbirliğiyle ortaya çıkan festival, deneyimleyerek öğrenme anlayışı doğrultusunda öğrencilerin tüm yıl boyunca meydana getirdikleri üretimleri seyircisiyle buluşturuyor. Mayıs boyunca tüm kampüse yayılmış olan etkinlikler, başta üniversite öğrencileri olmak üzere yenilikçi iletişim, tasarım ve sanat üretimleriyle ilgilenen ‘maker’lardan sanat eleştirmenlerine ve tüm sanatseverlere açık olacak. 

PROJECT’02’nin bu sene bir ay boyunca sürecek olan ana sergisi, ödüllü reklam kampanyaları, fotoğraflar, çeşitli enstalasyonlar ve video artlarla bu uyumu deneyimleyebileceğiniz ilk durak. Görsel İletişim Tasarımı Programı’nın XXX projesinden Reklamcılık Programı’nın bir projesi olan Edcom ödüllü 4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali reklam kampanyasına fakültenin en iyi işleri bu sergide olacak. Ayrıca PROJECT’02 sergisi her sene sergiyi gezme deneyimine odaklanan bir proje de üretiyor. Yalnızca bir sergi gezmiyor, tecrübe ediniyor ve serginin bir parçası oluyorsunuz. Bu yıl PROJECT’02 ana sergisinin ana sponsoru: VESTEL.

PROJECT’02 duvarları yıkıyor! santralistanbul’un her bir köşesinde hayat bulmaya hazırlanan PROJECT’02 açık hava sinemasıyla bahar akşamlarını eğlenerek değerlendireceğiniz bir program sunuyor. Kadrosu Down Sendromlu oyunculardan oluşan Tiyatro Zet, “Dost Musun Düşman Mısın” oyununun belgesel filmini izleyebilir; sanatın sınırsız dünyasına adım atabilirsiniz. Ulusal ve uluslararası birçok festivalde ödül almış filmler PROJECT’02 Açık Hava Sineması’nda sizleri bekliyor!

Halkla İlişkiler Programı’nın dijital ajansı olan Publica Ajans, 65+ Yaşlı Hakları Derneği’nin iletişim danışmanı olarak “Renkli Bastonlar”ı festivale taşıyacak. Performans Sanatları bölümü öğrencileri Lysistrata ile Antik Yunan’dan günümüze bir yorum getirecek, atölyelerle yeni deneyimler ve yepyeni bilgiler edineceksiniz.  

PROJECT’02 ETKİNLİK PROGRAMI için tıklayın.

Facebook sayfası: IF Project'02 Tarih: 9 Mayıs-10 Haziran 2016  

Yer: santralistanbul Kampüsü

Görseller