Kariyer Sohbetleri: Yaprak Metin

güncelleme: yayınlama:

En az bir özgeçmiş kadar önemli, mülakatta kendini nasıl göstereceğini biliyor musun?  

Tarih: 2 Nisan 2015
Saat: 17.00-19.00 
Yer: santralistanbul Kampüsü, E3-IdLab

Kariyer Sohbetleri, BİLGİ “Women in Business” ve “Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırması Kulübü” kulüpleri tarafından ortaklaşa düzenlenmektedir. 


Yaprak Metin:
1962'de Ankara’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Fizik bölümüne başladığı yıl eş zamanlı olarak ‘main frame’ sistemlerde programcı olarak çalışmaya başladı. Sonrasında Nokia’da analist programcı ve proje yöneticisi olarak çalışmaya devam etti. 1997 yılında Ankara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1999 yılında AC Danışmanlık da IT Danışman olarak çalışmaya başladı. IT profesyonellerinin işe alım portalı olan ve Rewe GmbH -Nexum AG ye bağlı Loginit’e 2001 yılında önce satış ve pazarlama müdürü olarak katıldı ve Loginit Müdürü olarak devam etti. Loginit’deki çalışma sürecinde yerel IT şirketleriyle HR sistemlerinin geliştirilmesi projelerinde yer aldı. 2005 yılında Spengler Fox da IT’den sorumlu senior danışman olarak çalışmaya başladı.
Yaprak, Türkiye’deki toplam 32 yıllık tecrübesiyle, özellkle IT ve Telco profesyonel hizmetlerinde çalışmış ve HR yönetimi, Executive Search ve Organizasyonal Gelişim ve Kariyer yönetimi konularında uzmanlaşmıştır. 
2010 yılından itibaren MATRIX International Consultancy –Partner olarak başta Microsoft olmak üzere farklı ‘multinationallar’da öncelikle Talent management, Reorganizasyon ve Executive Search konularında aktif olarak çalışmaktadır. 

Ayrıntılı bilgi için:
https://www.facebook.com/bilgiwib   
https://twitter.com/bilgiwib