güncelleme: yayınlama:

Project’04

Project’04

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Festival’i Project’04, “Sınırlar” kavramsal çerçevesiyle, 8 Mayıs tarihinde santralistanbul Kampüsü’nde başlıyor.

Festival: 8-25 Mayıs 2018
Sergi: 8-20 Mayıs 2018
Yer: santralistanbul Kampüsü

Project’04, 8 Mayıs Salı günü 17.00'de İletişim Fakültesi öğrencilerinin çalışmalarının yer aldığı serginin açılışıyla başlayacak ve BİLGİ Gastronomi Kulübü’nün hazırladığı özel menü ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin yenilikçi ve özgün öğrenci müzik gruplarının konseriyle devam edecek. 

Sergi: 8-20 Mayıs 2018

Görsel İletişim Tasarımı, Sinema ve Televizyon, Sanat ve Kültür Yönetimi, Medya ve İletişim, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı, Dijital Oyun Tasarımı, Reklamcılık, Halkla İlişkiler, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ve Sahne Sanatları öğrencilerinin yıl boyunca gerçekleştirdikleri çalışma ve projeleri kapsayan, Casper’ın teknoloji ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek sergi 8-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında santralistanbul’da, Enerji Müzesi’nde ve ÇSM Ana Galeri’de ziyaret edilebilecek. Sergide,  Festivalin “Sınırlar” olarak belirlenen kavramsal çerçevesi  “Öte-Beri” üzerinden ele alınıyor.

Sergi kapsamında Televizyon Haberciliği ve Programcılığı öğrencileri tarafından yıl boyunca hazırlanan RGB canlı yayın programlarından seçkiler; Sinema ve Televizyon öğrencilerinin kısa metraj film projeleri ve video yerleştirme çalışmaları; Reklamcılık öğrencilerinin Uluslararası Af Örgütü gibi sivil toplum örgütleri ve farklı kurumlar için yaptıkları kampanya ve afiş çalışmalarından örnekler; Halkla İlişkiler öğrencilerinin sonbahar döneminde düzenledikleri dijital iletişim çağı üzerine “Yeni Gelenek Dijital Gelecek” başlıklı konferanstan video seçkiler; ilk defa bu sene bir Project sergisine katılan Dijital Oyun Tasarımı öğrencilerinin yıl boyunca “sınır” teması üzerinden geliştirdikleri oyun çalışmaları görülebilecek. Görsel İletişim Tasarımı öğrencilerinden oluşan vcdlab tasarım ekibi tarafından tasarlanan projelerin yanı sıra, Sanat ve Kültür Yönetimi öğrencilerinin hazırladığı “Kök” konseptli sergi Enerji Müzesi’nde ve ÇSM Ana Galeri’de ziyaret edilebilecek.

Konferans ve Konuşmalar: 10-22 Mayıs 2018

santralistanbul’da ‘sınırlar’ teması etrafında 18 Mayıs’ta Ayhan Kaya, Pınar Uyan Semerci, Uğur Tanyeli, Suraiya Faroqhi, Alan Duben, Bülent Erkmen ve CANAN’ın katılımlarıyla gerçekleşecek konferans ve 10 ve 22 Mayıs tarihlerinde yapılacak “Açık Hava Konuşmaları” kapsamında Sedat Girgin, Bülent Gültek, Gökçe İrten, Maya Yıldırım, Burak Kabadayı’nın katılacağı buluşmalarda birçok farklı alandan akademisyen, sanatçı ve yaratıcı kişiler bir araya gelerek,  İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi üyeleri ve öğrencileri arasında disiplinlerarası bir tartışma ortamı sağlanacak.

Performanslar ve Film Gösterimleri: 15-16 Mayıs 2018

15 Mayıs’ta santralistanbul Kampüsü E3 Binası’nın 103 no’lu salonunda İletişim Fakültesi öğrencilerinin son yıllarda ürettikleri filmler, yönetmenlerin katılımıyla gösterilecek.

16 Mayıs’ta ise, Sahne Sanatları öğrencilerinin Beliz Demircioğlu’nun danışmanlığında  “Bedenler&Teknolojiler” dersi kapsamında kurguladıkları performansları ve enstalasyonları santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde saat 20.00’de izleyicilerle buluşacak.  Gösterimin ardından aynı mekânda performanslar üzerine bir konuşma gerçekleştirilecek. 

Atölyeler: 14-23 Mayıs 2018

14 Mayıs Pazartesi, Özgür Devrim Akçay yönetiminde, katılımcıların ritmik yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri açısından ritmi algılamayı ve dinlemeyi öğrenmelerini, kolektif olarak müzik üretmelerini amaçlayan “Perküsyon ve Beden Perküsyonu” Atölyesi ile Müjde Mısırlı’nın eğitmenliğinde Yoga Atölyesi gerçekleştirilecek. 23 Mayıs Çarşamba günü Sahne Sanatları Programı “Yönetmenlik ve Prodüksiyon” dersi kapsamında öğrencilerin kendileriyle ilgili konulara ve yaratıcı süreçlerine yakın buldukları İkinci Yeni şairlerinin şiirlerinden esinlenerek oluşturdukları  “Metafor” performansının ardından,  aynı gün saat 18.00’de atölye süreci üzerine Fulya Peker ile bir toplantı gerçekleştirilecek.


Project’04 Sosyal Medya Hesapları:
Instagram: @project.ifbilgi
Twitter: @project_bilgi